iPhone 12: podstawowy model ze 128 GB pamięci (raport)

Łukasz Bernaczyk   12 maja 2020

Dwóch leakerówJon Prosser oraz L0vetodream podaje informację na temat dostępnych rozmiarów pamięci w nadchodzącej linii iPhone’ów 12. Wygląda na to, że Apple zamierza podwoić ilość pamięci w najniższej konfiguracji, przynajmniej w iPhone’ach 12 Pro.

berrolia

Pamięć w iPhone’ach 12 Pro i 12 Pro Max

Jeżeli chodzi o opcje pamięci, jakie mają być dostępne w 6,1-calowym iPhonie 12 Pro i 6,7-calowym iPhonie 12 Pro Max, obaj leakrzy przynoszą zgodne ze sobą informacje.

Najmniejszą możliwą opcją ma być 128 GB, przy czym Prosser podaje, że kolejne dostępne warianty to 256 GB i 512 GB.

W porównaniu z poprzednikami z linii 11 Pro, bazowa pamięć zostaje więc podwojona – 11 Pro i 11 Pro Max w najtańszej wersji oferują 64 GB, natomiast wyższe warianty dostępnych pamięci pozostaną bez zmian.

Pamięć w iPhone’ach 12 i 12 Max

W przypadku tańszych modeli z linii iPhone’a 12, leakerzy nie są już tak zgodni. Według Jona Prossera, zarówno 5,4-calowy iPhone 12, jak i większy 6,1-calowy “iPhone 12 Max” będą w najtańszej konfiguracji oferowały również 128 GB, a w sprzedaży dostępna będzie jeszcze tylko opcja 256 GB.

Obecnie iPhone 11 dostępny jest w opcjach 64 GB, 128 GB i 256 GB, więc tu również bazowa pamięć zostałaby podwojona.

Nieco inaczej sprawę przedstawia @L0vetodream, który – podobnie ja Prosser – posiada wyjątkowo trafną historię przecieków na temat produktów Apple. Według niego, w najtańszej wersji iPhone’y 12 i 12 Max dostępne będą z pamięcią 64 GB, co osobiście uważam za bardziej prawdopodobne.

Niestety z weryfikacją powyższych informacji przyjdzie nam poczekać minimum do września, a być może nawet do października czy listopada, kiedy spodziewana jest premiera tegorocznych iPhone’ów.

Na wakacje z nową baterią – w iSpot wymienisz baterię w iPhonie 30% taniej

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: