Raport: iPhone 12 z ekranem o znacznie wyższej rozdzielczości, kamerą 64 MP, premiera w październiku

Łukasz Bernaczyk   19 maja 2020

Analityk Ross Young, specjalizujący się w rynku wyświetlaczy, w swoim najnowszym raporcie doprecyzował specyfikację całej linii iPhone’ów 12 opublikowaną niedawno przez Jona Prossera. Nowe dane dotyczą parametrów technicznych wyświetlaczy i kamer, jakie znajdziemy w tegorocznych iPhone’ach. Young przewiduje też, że rynkowa premiera iPhone’a 12 zostanie przesunięta na październik.

berrolia

iPhone 12 i iPhone 12 Pro (2020) – uaktualniona specyfikacja

O specyfikacji najważniejszych parametrów technicznych ujawnionych przez Prossera pisałem Wam dokładnie tydzień temu (możecie znaleźć ją tutaj). Teraz dane te zostały uzupełnione przez analityka Rossa Younga.

Nowe informacje dotyczą dokładnych rozdzielczości ekranów we wszystkich modelach iPhone’ów 12, a także takich danych, jak rodzaj warstwy dotykowej, PPI, głębi kolorów oraz rozdzielczość wszystkich kamer.

Jedną z najciekawszych informacji jest to, że znacznie wzrośnie rozdzielczość ekranów w tańszych flagowcach – następcach iPhone’a 11. Ma ona wynosić 460-475 ppi. Tymczasem rozdzielczość wyświetlacza iPhone’a 11 to 326 ppi.

Najważniejsze aspekty nowych iPhone’ów, ujawnione przez Younga to:

  • iPhone 12 Max i 12 Pro będą posiadały ekrany o identycznym rozmiarze i rozdzielczości, lecz różnych producentów.
  • Różnica między nimi będzie polegała na tym, że model 12 Pro z wyświetlaczem od Samsunga będzie charakteryzował się 10-cio bitową głębią kolorów, wiekszą częstotliwością odświeżania (120 Hz), zintegrowanym z ekranem panelem dotykowym oraz najprawdopodobniej technologią XDR (extreme dynamic range), która jest jeszcze wyższym poziomem HDR.
  • XDR w iPhone’ach 12 Pro i Pro Max miałoby się charakteryzować jasnością ekranu podobną do tej znane z nowego monitora Apple Pro Display XDR, czyli 1000 nitów i 1600 nitów jasności szczytowej.
  • Aby spełnić takie wymagania, Samsung – jako dostawca wyświetlaczy – będzie musiał ulepszyć technologicznie swoje linie produkcyjne, gdyż obecnie jest w stanie wyprodukować ekrany o jasności maksymalnie 1342 nity.
  • Wszystkie modele tegorocznej linii iPhone’a 12 mają otrzymać aparaty tylne o rozdzielczości do 64 MP, jednak nie znamy dokładnej charakterystyki każdego aparatu.
  • Według Younga, produkcja wyświetlaczy do iPhone’ów 12 ma się w tym roku rozpocząć z około 6 tygodniowym opóźnieniem, co najprawdopodobniej będzie oznaczało przesunięcie premiery nowych smartfonów Apple na październik.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: