T-Mobile wprowadza eSIM. Ale na razie nie dla klientów indywidualnych

Tomek Czech   10 sierpnia 2020

Ponad półtora roku po tym, gdy eSIM do swojej oferty wprowadził pierwszy polski operator – Orange, usługa ta trafia do T-Mobile. Sieć ogłosiła dzisiaj wprowadzenie elektronicznej karty SIM, ale na razie tylko dla odbiorców korporacyjnych. Dla klientów indywidualnych eSIM ma być dostępna w późniejszym terminie.

berrolia

eSIM w T-Mobile

Usługa wirtualnej karty SIM będzie przez operatora rozwijana w kolejnych miesiącach o takie funkcjonalności, jak możliwość posiadania tego samego numeru telefonu na kilku urządzeniach oraz zdalne zarządzanie kartami z poziomu portalu obsługowego.

T-Mobile poinformowało, że w kolejnych krokach planuje także wprowadzenie eSIM do ofert dla mniejszych firm i odbiorców indywidualnych, ale nie podało konkretnych, ani nawet przybliżonych dat.

Klienci korporacyjni T-Mobile, którzy zdecydują się na skorzystanie z eSIM, otrzymają e-mail zawierający kod QR, po zeskanowaniu którego smartfon sam pobierze z serwera operatora informacje niezbędne do aktywacji eSIM w urządzeniu i rejestracji w sieci. Duże firmy będą mogły wykorzystać eSIM do masowej aktywacji usług mobilnych w aparatach zakupionych u operatora.

Obecnie z eSIM w T-Mobile mogą skorzystać posiadacze następujących urządzeń:

  • iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR, iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max, iPhone SE (2 gen);
  • iPad Pro 11” (1 gen. 2018), iPad Pro 11” (2 gen. 2020), iPad Pro 12,9” (4 gen. 2020), iPad Pro 12,9” (3 gen. 2018), iPad Pro 12,9” (2 gen. 2017), iPad Pro 10,5” (2017);
  • iPad Air (3 gen. 2019);
  • iPad (7 gen. 2019), iPad (6 gen. 2018), iPad (5 gen. 2017);
  • iPad mini (5 gen. 2019);
  • Samsung Galaxy S20, Samsung Galaxy S20+, Samsung Galaxy S20 Ultra;
  • Samsung Galaxy Note 20, Samsung Galaxy Note 20 Ultra.

eSIM w T-Mobile nie jest więc jeszcze dostępny dla Apple Watcha.

Usługi elektronicznej karty SIM nie wprowadzili jeszcze do swojej oferty Plus i Play.

CYBER WEEK W LANTRE (APPLE AUTHORIZED RESELLER)

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: