Konferencja Apple “Hi, Speed” – co zdradza zaproszenie?

Tomek Czech   7 października 2020

Apple ogłosiło wczoraj datę swojej następnej konferencji – odbędzie się ona w przyszły wtorek, 13 października. Zaraz potem, jak w przypadku każdego eventu firmy z Cupertino, rozpoczeły się spekulacje, co na temat nowych produktów może zdradzać nam zaproszenie.

berrolia

Konferencja Apple 13 października – co zdradza zaproszenie?

Hasło “Hi, Speed”

Hasło z zaproszenia – “Hi, Speed”, odnosi się najprawdopodobniej do superszybkiej łączności 5G – z wielu doniesień wiemy, że wszystkie cztery modele iPhone’a 12 mają być wyposażone w modem 5G.

“Szybkość” może odnosić się również do nowego procesora A14 Bionic, który ma być prawdziwym skokiem technologicznym, dzięki czemu pod względem wydajności może zbliżyć iPhone’a 12 nawet do MacBooka Pro. Będzie wykonany w technologii 5 nm, będzie miał silnik neuronowy nowej generacji i może być pierwszym mobilnym procesorem z taktowaniem co najmniej 3 GHz.

Kolory

Ciemnoniebieski kolor na zaproszeniu może być nawiązaniem do nowej opcji kolorystycznej, w której ma być dostępny iPhone 12 Pro – ciemny błękit (Navy Blue) ma w tym roku zastąpić nocną zieleń (Midnight Green).

Czy drugi z kolorów, które dominują na zaproszeniu – pomarańczowy, może oznaczać, że zobaczymy również iPhone’a w takiej wersji kolorystycznej? Max Winebach, który w zeszłym roku trafnie przewidział pojawienie się iPhone’a w kolorze nocnej zieleni, podawał już kilka miesięcy temu, że Apple stworzyło prototypy iPhone’a 12 i iPhone’a 12 mini (dwóch tańszych modeli) w trzech nowych kolorach: jasnoniebieskim, fioletowym i właśnie pomarańczowym. Ostatecznie w Cupertino mają się zdecydować na dwa z nich.

AirTags

Widoczne na zaproszeniu okręgi mogą sugerować, że Apple zaprezentuje w końcu swój lokalizator Bluetooth – AirTag. Według ostatnich przecieków, ma on mieć właśnie taki, okrągły kształt. Oczywiście będzie się na nim znajdowało również logo Apple.

Prezentację AirTag na najbliższej konferencji zdaje się też potwierdzać ukryta w zaproszeniu animacja – widzimy w niej konstelację punktów, które mogą oznaczać zbiór naszych przedmiotów, do których przypniemy lokalizator. Wszystkie one będą się komunikowały między sobą oraz z “jednostką centralną”, czyli naszym iPhonem, wykorzystując chip U1.

Jest też dość ciekawa hipoteza, że kolor niebieski i pomarańczowy to wizualna reprezentacja koncepcji, na której oparta jest gra “ciepło – zimno”, polegająca np. na szukaniu ukrytych przedmiotów. To również wskazywałoby na prezentację AirTag.

Wszystko będzie jasne już w najbliższy wtorek. Konferencja startuje o godzinie 19:00 polskiego czasu. Na ThinkApple będziemy oczywiście na bieżąco relacjonować wszystkie wydarzenia. Podłącz się do nas na Facebooku lub Twitterze, żeby niczego nie przegapić.

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: