iPhone 12 i 12 mini mają 4 GB RAM, modele Pro – 6 GB RAM (raport)

Tomek Czech   14 października 2020

Apple nigdy nie podaje oficjalnie informacji o ilości pamięci RAM w iPhone’ach, dlatego po premierze nowych flagowców musimy czekać np. na wyniki pierwszych testów Geekbench, żeby dowiedzieć się, w ile RAMu zostały wyposażone. Z pomocą może przyjść też kod iOS i tak było tym razem – według Apple Terminal, udostępnione wczoraj iOS 14.1 w wersji GM zdradza, że iPhone 12 i 12 mają 4 GB RAM, natomiast iPhone 12 Pro i 12 Pro Max zostały wyposażone w 6 GB RAM.

berrolia

iPhone 12/mini/Pro/Max – ilość RAM

Apple Terminal powołuje się na użytkownika Twittera o nicku @hirakujira, który twierdzi, że informację o ilośći RAM w nowych iPhone’ach odczytał za pomocą Xcode 12.1.

4 GB RAM w dwóch tańszych modelach i 6 GB RAM w iPhone’ach z serii Pro – zgadzałoby się to z wcześniejszymi przeciekami na temat ilości ram w tegorocznych smartfonach z Cupertino.

Wszystkie ubiegłoroczne iPhone’y – 11, 11 Pro i 11 Pro Max, były wyposażone w 4 GB RAM. Modele Pro z serii “12” posiadają więc o 50% więcej pamięci operacyjnej od swoich poprzedników.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: