Są pierwsze testy wydajności iPhone’a 12 z A14 Bionic: wzrost szybkości o 20%-25% w porównaniu z iPhonem 11

Łukasz Bernaczyk   17 października 2020

W bazie Geekbench – znanego narzędzia do mierzenia wydajności komputerów i urządzeń mobilnych, pojawiły się pierwsze wyniki testów iPhone’a 12, iPhone’a 12 Pro i iPhone’a 12 Pro. Wszystko wskazuje na to, że mamy do czynienia ze wzrostem wydajności na poziomie około 20-25% w stosunku do iPhone’ów z serii “11”.

berrolia

iPhone 12, iPhone 12 Pro i 12 Pro Max w testach Geekbench

W bazie Geekbench pojawiło się już około 20 różnych wyników testów wydajnościowych iPhone’ów oznaczonych symbolami iPhone13,2, iPhone13,3 i iPhone 13,4. Są to oznaczenia producenta wskazujące odpowiednio na iPhone’a 12, iPhone’a 12 Pro i iPhone’a 12 Pro Max.

Co prawda wyniki na stronie w niektórych przypadkach mocno różnią się od siebie, ale jednak we wszystkich przypadkach widzimy wzrost wydajności w stosunku do iPhone’a 11 Pro i Pro Max, wahający się w przedziale 20 – 25% (w kilku przypadkach nawet wyżej).

Przypomnijmy, że iPhone 11 Pro i 11 Pro Max w testach Geekbench 5 uzyskiwały średnio wynik 1327 pkt w testach single-core i 3289 pkt w multi-core.

Również wyniki iPhone’a 12, 12 Pro i 12 Pro Max są do siebie zbliżone (wszystkie tegoroczne modele są wyposażone w ten sam procesor A14 Bionic, wykonany po raz pierwszy w litografii 5 nm). W teście pojedynczego rdzenia wyniki oscylują wokół 1590 pkt., w teście multi-core wokół 4080 pkt.

Część wyników w bazie pokazuje znacznie gorsze rezultaty. Tę sytuację postanowił wyjaśnić John Poole – założyciel Geekbench, który w wiadomości do portalu MacRumors napisał, że taka sytuacja jest całkowicie normalna podczas premiery każdego iPhone’a, gdyż część testów jest wykonywana zaraz po pierwszym uruchomieniu iPhone’a, podczas gdy ten odtwarza dane lub je synchronizuje, co ma istotny wpływ na wyniki.

Wielka promocja LEGO na Amazon.pl!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: