iPhone 12 Pro: porównanie szybkości z iPhonem 11 Pro i iPhonem XS

Tomek Czech   27 października 2020

Prezentując iPhone’a 12 Apple ogłosiło, że procesor A14 Bionic, w który wyposażone są wszystkie cztery najnowsze flagowce, jest nie tylko nawet o 50% szybszy od chipów użytych w najlepszych smartfonach konkurencji, ale też znacznie bardziej wydajny od swoich poprzedników – A13 oraz A12 Bionic. Yotuber z popularnego kanału EverythingApplePro postanowił sprawdzić, jak ta różnica wygląda w rzeczywistości.

berrolia

A14 Bionic – porównanie wydajności z A13 i A12 Bionic

W teście wzięły udział trzy ostatnie flagowce – iPhone 12 Pro, iPhone 11 Pro oraz iPhone XS. Ich specyfikacja wygląda tak:

W teście sprawdzono, jak te trzy modele radzą sobie z otwieraniem mniej lub bardziej wymagających aplikacji. Wynik iPhone’a 12 Pro zaskoczył nawet autora testu (“Nie widziałem tak imponującej pierwszej rundy w wykonaniu żadnego urządzenia”) – tegoroczny model okazał się prawie dwa razy szybszy od swoich poprzedników.

iPhone 12 Pro również uruchamiał się znacznie szybciej od dwóch poprzednich modeli.

Także wyniki ustandaryzowanego testu Geekbanch 5, uważanego za najbardziej wiarygodny sposób porównania wydajności procesorów w smartfonach czy komputerach wskazują, że A14 Bionic jest nie tylko zdecydowanie szybszy od chipów użytych w topowych modelach telefonów z Andoidem, ale też wyraźnie szybszy od swoich poprzedników.

Przebieg testu przeprowadzonego przez EverythingApplePro możecie zobaczyć poniżej.

Apple Watch Series 7 dostępny na Amazon.pl - szybka dostawa!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: