Apple uruchomiło program naprawczy dla słuchawek AirPods Pro mających problemy z dźwiękiem i ANC

Łukasz Bernaczyk   3 listopada 2020

Apple wystartowało z programem naprawczym dla słuchawek AirPods Pro, w których występują problemy z dźwiękiem lub działaniem aktywnej redukcji hałasu (ANC). Zobaczmy szczegóły tej akcji serwisowej.

berrolia

Program naprawczy dla AirPods Pro

Według Apple, problemy z dźwiękiem i aktywną redukcją hałasu dotyczą “małego procenta AirPods Pro wyprodukowanych przed październikiem 2020 r.”.

Problemy w wadliwych słuchawkach polegają na:

  • nieczystym odtwarzaniu dźwięku – trzeszczenie i inne zakłócenia, które są bardziej zauważalne w głośnym otoczeniu, podczas ćwiczeń lub rozmowy telefonicznej;
  • nieprawidłowej pracy funkcji aktywnej redukcji hałasu (ANC), jak brak basów lub głośniejsze dźwięki pochodzące ze środowiska zewnętrznego (np. odgłosy z ulicy lub hałas samolotów).

Jeżeli wasze AirPodsy Pro wykazują któryś z powyższych problemów, należy zgłosić się z nimi do autoryzowanego serwisu Apple, który stwierdzi, czy kwalifikują się one do opisywanego programu naprawczego. W przypadku pozytywnej decyzji słuchawki zostaną bezpłatnie wymienione na nowe (jedna lub obie). Etui nie podlega programowi, więc nie zostanie wymienione.

Program ma zasięg ogólnoświatowy i kwalifikują się do niego słuchawki, z którymi zgłosimy się do autoryzowanego serwisu nie później niż dwa lata po zakupie. Program nie przedłuża okresu gwarancyjnego wymienionych słuchawek.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: