Nowe Apple TV już jutro? To mało prawdopodobne

Tomek Czech   7 grudnia 2020

W zeszłym tygodniu w ręce redaktorów MacRumors wpadł wewnętrzny dokument Apple, z którego wynika, że we wtorek, 8 grudnia, o godzinie 5:30 czasu w Cupertino (14:30 czasu polskiego) firma może ogłosić wprowadzenie na rynek nowego produktu. Dzisiaj pojawił się przeciek, że chodzi o nowe Apple TV. Ale naszym zdaniem jest mało prawdopodobne, że będzie to właśnie ten produkt.

berrolia

Nowy produkt Apple – 8 grudnia 2020

Według leakera @LeaksApplePro, Apple zaprezentuje jutro (za pomocą informacji prasowej) nowy model Apple TV 4K z procesorem A12Z w wersji 64 GB i 128 GB. Swoją premierę ma mieć jego zdaniem również zapowiedziana przez Apple we wrześniu aplikacja Fitness+.

W przeszłości @LeaksApplePro kilka razy trafnie przewidział premiery nowych sprzętów Apple, ale tym razem do podawanych przez niego informacji musimy podchodzić z dużym dystansem.

Po pierwsze, według bardzo wiarygodnego Marka Gurmana z Bloomberga, nowy model Apple TV (6. gen.), nad którym w Cupertino pracują od dłuższego czasu, nie jest jeszcze gotowy i ma trafić do sprzedaży w przyszłym roku, najprawdopodobniej w okolicach marca.

Po drugie, znany leaker @L0vetodream, bez wątpienia posiadający bardziej sprawdzone informacje niż @LeaksApplePro, dementuje rewelacje kolegi i zaprzecza, że chodziło mu o nowe Apple TV, kiedy podawał, że Apple będzie miało dla nas niespodziankę pod choinkę – coś “w sam raz na zimę”. Nie zdradził wtedy, o jaki produkt chodzi, ale podejrzewano, że mogą to być chroniące przed zimnem wokółuszne słuchawki AirPods Studio. Inna opcja to lokalizator AirTag, nie ma on jednak niczego wspólnego z zimą.

Nie można jednak wykluczyć, że dokument, który wpadł w ręce redaktorów MacRumors, dotyczy jakiegoś mniej ważnego produktu, np. nowej wersji któregoś z akcesoriów. Przekonamy się już jutro.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: