Spotify zamiast Apple Music – iOS 14.5 beta umożliwia zmianę domyślnego odtwarzacza muzyki i podcastów

Łukasz Bernaczyk   9 lutego 2021

Użytkownicy Reddita odkryli ciekawą funkcję w wersji beta systemu iOS 14.5 – pozwala ona na zmianę domyślnego odtwarzacza podcastów i muzyki, gdy wyszukujemy i włączamy utwory za pomocą Siri. Dzięki temu Apple Music może być zastąpiona na przykład przez Spotify.

berrolia

Zmiana domyślnego odtwarzacza muzyki i podcastów w iOS 14.5 beta

Nowa funkcjonalność pojawiła się w udostępnionej w ubiegłym tygodniu pierwszej wersji beta systemu iOS 14.5 i  umożliwia ustawienie aplikacji takich jak Spotify czy YouTube Music jako domyślnego odtwarzacza muzyki na iPhonie.

Pozwala to na sterowanie muzyką w apkach innych niż Apple Muzyka poprzez Siri.

Ustawienie domyślnego odtwarzacza muzyki odbywa się przy pierwszej próbie włączenia dowolnego utworu za pomocą komend głosowych Siri.

Asystent zapyta wówczas, którego z zainstalowanych odtwarzaczy muzyki chcemy użyć, następnie – przy wyborze aplikacji innej niż Apple Music – poprosi o udzielenie Siri dostępu do sterowania tym odtwarzaczem.

W przypadku, gdy nie mamy na iPhonie aplikacji Apple Music (bo ją odinstalowaliśmy) i jedynym zainstalowanym odtwarzaczem muzyki jest np. Spotify, system pominie pytanie o wybór odtwarzacza i od razu przejdzie do komunikatu o udzielenie dostępu do danej aplikacji.

Co ciekawe, w ustawieniach systemu iOS 14.5 nie znajdziemy nigdzie tej funkcjonalności, a zmiana domyślnego odtwarzacza muzyki dostępna jest wyłącznie za pomocą komend głosowych.

Podobnie sprawa wygląda w przypadku podcastów – tutaj również możemy zmienić domyślny odtwarzacz z natywnej aplikacji Podcasty na inny program.

Największą nowością w iOS 14.5 jest możliwość odblokowywania iPhone’a za pomocą Apple Watcha, gdy mamy założoną maskę.

Listę wszystkich nowości w iOS 14.5 znajdziesz tutaj.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: