Raport: konferencja Apple już 16 marca, a na niej AirTags, iPad mini 6 i nowe iPady Pro

Tomek Czech   19 lutego 2021

Od dawna spodziewamy się, że w marcu Apple przeprowadzi wirtualną konferencję, na której zaprezentuje pierwsze w tym roku nowe produkty. Chiński serwis informacyjny Economic Daily News podał właśnie, że konferencja odbędzie się 16 marca, i że swą premierę będą miały na niej trzy urządzenia: nowe modele iPadów Pro, iPad mini 6 oraz AirTag – długo wyczekiwany lokalizator Bluetooth. Być może Apple ogłosi też dostępność Apple Card w kolejnych krajach.

berrolia

Konferencja Apple – marzec 2021

Economic Daily News podaje, że iPad mini 6 będzie miał nieco węższe niż obecnie ramki wokół ekrany, w związku z czym przekątna ekranu zwiększy się z 7,9″ do 8,4 cala. Urządzenie ma być nadal wyposażone w Touch ID.

Podobne informacje podawała w styczniu japońska strona MacOtakara. Według jej źródeł, niestety nie ma co liczyć, że nowy “mini” zostanie upodobniony dizajnem do do iPada Pro czy iPada Air 4. Poza węższymi ramkami i nieco większym ekranem w wyglądzie tabletu nic się nie zmieni. Należy się za to spodziewać nowszego procesora (A14 Bionic) i być może większej ilości pamięci RAM.

Nowe iPady Pro 11″ i 12,9″ mają być pierwszym urządzeniem Apple wyposażonym w ekran mini-LED. Taki wyświetlacz  charakteryzuje się większą gamą kolorów, głębsza czernią, mniejszą energochłonnością i brakiem efektu wypalania się. Ponadto, wyświetlacze mini-LED są cieńsze i lżejsze.

Tegoroczne iPady Pro najprawdopodobniej zostaną wyposażone w procesor A14X lub A14Z. Nie jest wykluczone, że będą posiadały modem 5G.

Najciekawszą nowością marcowej konferencji będzie jednak z pewnością AirTag, czyli stworzony w Cupertino lokalizator Bluetooth.

AirTag ma być malutkim urządzeniem, które ułatwi lokalizację zagubionych przedmiotów. Będzie można przymocować go do kluczy, portfela, torby podróżnej czy roweru, a następnie lokalizować go na iPhonie, iPadzie, Macu czy Apple Watchu za pomocą aplikacji Lokalizator.

Jeną z najciekawszych funkcji AirTag ma być możliwość znalezienia przedmiotu (np. zgubionego portfela), nawet jeśli znajduje się poza zasięgiem Bluetooth naszych urządzeń. Apple wykorzysta nową funkcję, która pojawiła się w iOS i macOS w zeszłym roku, i która pozwala na odnalezienie iPhone’a, iPada lub MacBooka, kiedy nie są połączone z internetem – wysyłają wtedy przez Bluetooth sygnał, który może być odebrany przez jakiekolwiek inne urządzenie z iOS (co najmniej w wersji 13) lub macOS (co najmniej Catalina) i w ten sposób informacja o zgubionym przedmiocie trafia do jego właściciela.

Jak będzie wyglądał AirTag? Przedstawiające go wideo można zobaczyć tutaj.

Źródła Economic Daily News informują też, że podczas marcowej konferencji Apple może również ogłosi dostępność Apple Card w kolejnych krajach. Nie podaje jednak na ten temat żadnych szczegółów. W styczniu Apple zarejestrowało znaki towarowe “Apple Card” i “Apple Cash” w Kanadzie.

Choć w przeszłości Economic Daily News podawało sprawdzone informacje na temat przyszłych produktów Apple, musimy podchodzić do ich najnowszego raportu z odpowiednim dystansem, mając na uwadze, że nie nie jest to źródło informacji, którego wiarygodność jest na tak wysokim poziomie, jak najlepszych w tym fachu (czyli m.in. dziennikarza Bloomberga – Marka Gurmana, analityka Ming-Chi Kuo czy leakera Jona Prossera).

MacBook Pro z wyjątkowo niskiej cenie!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: