Photoshop na Macach z M1 jest o 50% szybszy niż na Macach z procesorami Intela

Łukasz Bernaczyk   16 marca 2021

W ubiegłym tygodniu Adobe udostępniło Photoshopa z natywnym wsparciem dla procesorów Apple Silicon. Jak twierdzi przedstawiciel Adobe, Photoshop na Macach z chipem M1 jest o 50% szybszy niż na na komputerach Apple z procesorami Intela.

berrolia

Photoshop szybszy na Macach z M1

Mark Dahm, Product Manager firmy Adobe wypowiedział się na temat aplikacji Photoshop z natywnym wsparciem Apple Silicon oraz samego procesu migracji aplikacji pod nową architekturę ARM układów Apple M1.

Zdradził, że Photoshop w wersji dla procesorów Apple M1 działa o 50% szybciej niż na wcześniejszych modelach Maców o podobnych parametrach, ale z procesorami Intela.

Mało tego, Dahm twierdzi, że to tak naprawdę początek i zarówno Photoshop, jak i inne aplikacje Adobe w niedalekiej przyszłości będą jeszcze szybsze na komputerach Mac z procesorami Apple Silicon. Dodał, że inżynierowie i programiści Adobe pracują już nad tym wspólnie z ekspertami z Apple.

W tym roku spodziewamy się premiery kolejnych Maców z procesorami Apple Silicon, jeszcze szybszymi następcami układu M1 – dwóch modeli MacBooków Pro z ekranami 14” i 16” oraz nowego, przeprojektowanego iMaca.

Szkło hartowane do iPhone’a BananShield - twardość na poziomie szkieł Gorilla Glass💪

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: