Apple udostępnia macOS Monterey beta 2 – lista wszystkich zmian

Tomek Czech   29 czerwca 2021

Apple udostępniło drugą deweloperską betę najnowszego systemu operacyjnego dla Maca – macOS Monterey. Zobaczmy, co nowego.

berrolia

macOS Monterey beta 2 – lista zmian

  • nowe tapety i wygaszacze ekranu: tapety i wygaszacze z serii „Hello”, które wcześniej były dostępne wyłącznie na nowym iMacu 24 z M1, teraz są dostępne na wszystkich Macach

  • wsparcie dla ubrań dla Memoji
  • nowa ikona Apple Maps (jak w iOS 15 beta 2)
  • w Safari pojawił się przycisk odświeżania (widoczny po najechaniu na pole adresu)

  • naprawiono wiele błędów, między innymi związanych z: Bluetooth, Mail, Wiadomości, Mapy, FaceTime, Lokalizator, Tryb skupienia, iCloud, Muzyka, Notatki, Zdjęcia, Safari i Skróty

Niestety w wersji testowej macOS Monterey wciąż nie ma obecnej już w deweloperskiej becie iOS 15 funkcji SharePlay w FaceTime, a także bardzo wyczekiwanej funkcjonalności Uniwersalna kontrola, która umożliwia obsługiwanie stających obok siebie urządzeń (np. Maca i iPada) jedną myszką czy gładzikiem w szybki i automatyczny sposób (daje też możliwość przeciągania dokumentów z jednego urządzenia na drugie).

Mac od ręki i w super cenie!

Pierwsza publiczna beta macOS Monterey powinna być dostępna na początku lipca. Wersja finalna pojawi się jesienią.

Grafika

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: