Apple wprowadziło do sprzedaży bezprzewodowy akumulator-powerbank MagSafe

Łukasz Bernaczyk   14 lipca 2021

Wczoraj dość niespodziewanie w sklepie internetowym Apple pojawił się akumulator MagSafe kompatybilny z wszystkimi modelami iPhone’12. Zobaczmy, czym się charakteryzuje i ile kosztuje ten bezprzewodowy powerbank z Cupertino.

berrolia

Akumulator Apple MagSafe

Akumulator MagSafe przyczepia się magnetycznie do wszystkich iPhone’ów wyposażonych w złącze MagSafe umieszczone pod tylną obudową smartfonów. Obecnie znajdziemy je wyłącznie w iPhone’ach z lini „12”, czyli iPhone 12 mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max.

Nowy akumulator od Apple umożliwia klika opcji ładowania:

1. Ładowanie bezprzewodowe iPhone’a – podłączamy magnetycznie akumulator do iPhone’a, ale zarówno iPhone, jak i akumulator nie są dalej podłączone kablem do źródła zasilania. Mamy wtedy po prostu bezprzewodowy, bardzo wygodny powerbank.

W takim wypadku akumulator będzie ładował iPhone’a z mocą 5W, a pojemność i moc akumulatora (1460mAh, 7.62V, 11.13Wh) umożliwi pełne naładowanie iPhone’a 12 mini, prawie pełne naładowanie iPhone’a 12 i iPhone’a 12 Pro i nieco mniej w przypadku iPhone’a 12 Pro Max.

2. Ładownie w trybie symultanicznym – kiedy zarówno nasz iPhone, jak i akumulator MagSafe są rozładowane. Podłączamy akumulator do iPhone’a za pomocą złącza MagSafe, a następnie akumulator podłączamy przewodem do ładowarki.

W takim wypadku iPhone i akumulator będą ładowane równocześnie. Akumulator staje się wtedy po prostu ładowarką bezprzewodową. iPhone może być w tym trybie ładowany z mocą nawet 15 W, pod warunkiem, że łądowarka podpięta do akumulatora ma moc co najmniej 2o.

3. Ładowanie w trybie zwrotnym – kiedy potrzebujemy podładować zarówno iPhone’a, jak i akumulator, możemy podłączyć akumulator do iPhone’a złączem MagSafe, a następnie iPhone’a przewodem podłączamy do zasilania.

W tym przypadku również oba urządzenia będą ładowały się jednocześnie, a różnica w stosunku do omówionej wyżej opcji nr 2 jest taka, że to iPhone będzie podładowywał akumulator, a nie odwrotnie. Takie rozwiązanie może być przydatne np. jeżeli potrzebujemy przewodowo podpiąć iPhone’a do systemu CarPlay lub do komputera w celu synchronizacji plików.

Tym samym potwierdziły się informacje, że iPhone 12 umożliwia bezprzewodowe ładowanie zwrotne (dwukierunkowe). Pojawiają się informacje, że w iPhone 13 będzie umożliwiał ładowanie w ten sposób drobnych akcesoriów, jak AirPods.

Akumulator Apple MagSafe – cena i dostępność

W polskim sklepie internetowym Apple akumulator MagSafe kosztuje 499 zł. Dostępny jest wyłącznie w kolorze białym, a jego dostawa (przy zamówieniu dzisiaj) planowana jest w ciągu 5-7 dni roboczych.

Akumulator może być używany z etui kompatybilnymi z MagSafe.

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: