Face ID w iPhonie 13 może rozpoznawać twarz w masce i zaparowanych okularach – Apple testuje nową technologię

Łukasz Bernaczyk   26 sierpnia 2021

iPhone 13 będzie miał ulepszone Face ID, dzięki któremu może być możliwe odblokowanie telefonu, nawet gdy użytkownik ma założoną maskę i zaparowane okulary – podaje znany leaker Jone Prosser. Premiera iPhone’a 13 już za kilkanaście dni.

berrolia

Ulepszone Face ID w iPhonie 13

Na swojej stronie internetowej FrontPageTech Jon Prosser pisze, że Apple przygotowało specjalną nakładkę sprzętową na iPhone’a 12, która pomija wbudowany w telefon system Face ID i odzwierciedla układ sensorów i kamer wykorzystywanych do rozpoznawania twarzy w nadchodzących iPhone’ach 13.

Taka sprzętowa nakładka jest konieczna, gdyż iPhone 13 będzie miał mniejsze wcięcie w ekranie, a sam układ kamer i czujników w nim zawarty będzie nieco inny.

Wspomnianą nakładkę sprzętową rozdano niektórym pracownikom Apple, by ci przetestowali działanie Face ID z iPhone’a 13, który ma być wyposażony w nową technologię sprzętową i software’ową Face ID.

Dzięki takiej nakładce Apple nie musiało udostępniać iPhone’ów 13 jeszcze przed ich oficjalną premierą, zmniejszając tym samym ryzyko wycieku informacji na ich temat.

Użytkownicy biorący udział w testach zostali poproszeni o testowanie nowego Face ID z założoną maseczką i okularami (także zaparowanymi), samą maseczką oraz samymi okularami. Poproszono również, by testy powtórzyć w różnych warunkach oświetleniowych, atmosferycznych, w pomieszczeniach i na zewnątrz.

Testy nowej technologii Face ID mają na celu wprowadzenie do iPhone’ów 13 software’owego rozwiązania, pozwalającego na odblokowywanie telefonu w masce i zaparowanych okularach, bez konieczności posiadania Apple Watch’a (sprawdź, jak odblokować iPhone’a za pomocą Apple Watcha).

Jeżeli Apple zdąży, to nowe Face ID znajdziemy od razu w świeżo zakupionych iPhone’ach 13. Jeżeli nie, to zapewne nowe oprogramowanie dla systemu rozpoznawania twarzy z nową funkcjonalnością zostanie udostępnione w postaci uaktualnienia dla iOS 15.

Przypomnę, że premiera iPhone’a 13 spodziewana jest we wrześniu – wczoraj pojawiły się doniesienia, że nowe flagowce mogą być dostępne w sklepach od 17 września (co oznaczałoby konferencję Apple i prezentację iPhone’a 13 już 7 lub 8 września).

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: