Nowe, przeprojektowane MacBooki Pro M1X z ekranami 14″ i 16″ zadebiutują w tym miesiącu, każdy w dwóch wariantach – raport

Łukasz Bernaczyk   4 października 2021

W swoim najnowszym newsletterze redaktor Bloomberga Mark Gurman potwierdza wcześniejsze doniesienia na temat premiery nowych MacBooków Pro z układami M1X i dodaje jedną nową informację – twierdzi, że nowe komputery zobaczymy jeszcze w tym miesiącu.

berrolia

MacBooki Pro 14″ i 16″ – premiera w październiku

Nowe, przeprojektowane MacBooki Pro z ekranami mini-LED o przekątnych 14 i 16 cali, napędzane układami Apple M1X to chyba w tym roku najbardziej wyczekiwane urządzenia z logo nadgryzionego jabłka.

W swoim newsletterze Gurman potwierdza to, o czym pisaliśmy Wam w ubiegłym tygodniu na łamach ThinkApple – że kolejna konferencja Apple odbędzie się w październiku. Właśnie na niej mamy zobaczyć nowe komputery.

Według moich przewidywań, choć nie jestem tak dobrze poinformowany jak Gurman, data premiery nowych MacBooków Pro to 19 lub 26 października.

Dwa warianty układu M1X

Nowe MacBooki Pro mają być dostępne w dwóch wariantach układu M1X. W obu wariantach ilość rdzeni CPU jest niezmienna i równa 10 (8 rdzeni wysokowydajnościowych i 2 rdzenie energooszczędne).

Zmienia się natomiast liczba rdzeni GPU, która w pierwszym wariancie będzie wynosić 16, a w drugim aż 32.

MacBooki Pro 2021 – co nowego ?

Przypomnę, że w przypadku nowych MacBooków Pro, nadchodząca generacja ma być największą zmianą w tych komputerach od lat.

Poza procesorami Apple M1X i ekranami mini-LED, laptopy mają być całkowicie przeprojektowane, nieco bardziej w stylu nowych iPhone’ów czy iPadów (z płaskimi bokami oraz płaską górną i dolną częścią obudowy).

Do komputerów ma też wrócić port HDMI, gniazdo kart SDXC oraz złącze MagSafe.

Nowy Mac mini M1X i AirPods 3

Gurman w swoim newsletterze wspomina także, że w najbliższym czasie powinniśmy zobaczyć również nowego Maca mini napędzanego tym samym układem Apple M1X oraz nowe słuchawki AirPods 3 generacji.

Najlepsza oferta Apple dla firm👇

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: