Apple może pokazać składanego iPhone’a już w przyszłym roku – raport

Łukasz Bernaczyk   18 lutego 2022

W ostatnim czasie niewiele mówiło się o składanym iPhonie, ale nie oznacza to, że Apple zrezygnowało z tego projektu. Wręcz przeciwnie – składany smartfon od Apple z elastycznym ekranem jest bliżej niż kiedykolwiek.

berrolia

Składany iPhone

Temat składanego iPhone’a z elastycznym ekranem ucichł w ostatnich miesiącach, ale uspokajam osoby czekające właśnie na taki telefon z Cupertino – z najnowszych doniesień wynika, że wszystko idzie zgodnie z planem i Apple może pokazać go światu już w przyszłym roku.

Przypomnę, że według informacji wiarygodnego analityka Ming-Chi Kuo, składany iPhone będzie wyposażony w elastyczny ekran OLED o przekątnej 7,5-8 cali i rozdzielczości w standardzie QHD+.

Kuo prognozuje, że w pierwszym roku sprzedażowym firma z Cupertino dostarczy na rynek około 15-20 milionów sztuk rozkładanego iPhone’a.

Leaker Jon Prosser donosił z kolei, że już w styczniu ubiegłego roku Apple zakończyło testy wytrzymałościowe kilku prototypów składanych iPhone’ów, z których zostały wybrane dwa.

Jakiś czas później w Cupertino ostatecznie zdecydowano, który z tych dwóch prototypów będzie tym, który ostatecznie trafi do produkcji – wybrano model, który składa się w pół po krótszym boku, podobnie jak w Samsungu Galaxy Z Flip.

Warto też przypomnieć, że Apple opatentowała niezwykły sposób na podgrzewanie ekranu składanego smartfona, co ma zapobiec uszkodzeniu ekranu w punkcie zgięcia, podczas wielokrotnego rozkładania i składania przez kilka lat.

Składany iPhone – premiera w 2023?

Dwa bardzo wiarygodne w temacie Apple źródła uważają, że firma z Cupertino może zaprezentować swojego „składaka” już w 2023 r. Twierdzi tak zarówno analityk Ming-Chi Kuo, jak i ekspert globalnego rynku wyświetlaczy – Ross Young.

Niestety nie wykluczają oni, że przez problemy z dostępnością komponentów premiera pierwszego składanego iPhone’a może przesunąć się na 2024 r.

Osobiście uważam, że należy rozważyć taki scenariusz, w którym Apple rzeczywiście zaprezentuje składanego iPhone’a podczas przyszłorocznej, corocznej, wrześniowej konferencji, na której zwykle pokazuje kolejne generacje swoich smartfonów, jednak od razu na prezentacji Tim Cook zaznaczy, że składany iPhone do sprzedaży trafi w kolejnym roku, czyli np. na początku 2024 r.

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: