Nie czekaj na większego „low-endowego” iMaca z M1/M2 – model 27” tylko w wersji PRO

Łukasz Bernaczyk   23 lutego 2022

Informacje krążące od czasów premiery 24-calowego iMaca M1, jakoby w przyszłości Apple miało zamiar wprowadzić na rynek podobny stosunkowo tani model (z M1/M2), lecz z większym ekranem, raczej nie znajdą potwierdzenia w rzeczywistości. Większy ekran o przekątnej 27 cali wprawdzie trafi do iMaca, z tym, że będzie to drogi iMac Pro przeznaczony dla profesjonalistów.

berrolia

iMac 24”/27” (2022)

Z najnowszego raportu Marka Gurmana z Bloomberga wynika, że przeznaczony dla tzw. „zwykłego użytkownika” iMac z układem M1 nie otrzyma wersji z większym ekranem i pozostanie wyłącznie z wyświetlaczem o przekątnej 24 cali.

Większy, 27 calowy ekran i to w technologi mini-LED ProMotion 120 Hz trafi natomiast do nadchodzącego iMaca Pro, który otrzyma procesory Apple znane z MacBooków Pro, czyli układy M1 Pro i M1 Max.

Premiera tego komputera może odbyć się już w czerwcu na WWDC 2022.

Tym samym różnica w wielkości ekranów tańszego, „low-endowego” iMaca z M1/M2 i droższego iMaca Pro z M1 Pro/M1 Max zostanie. wyróżnikiem pozwalającym łatwo zidentyfikować, z jakiego rodzaju komputerem mamy do czynienia.

Więcej o nadchodzącym iMacu Pro przeczytacie tutaj.

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: