iPhone SE 3 – szybkość iPhone’a 13 za połowę ceny

Tomek Czech   10 marca 2022

Jeśli komuś nie przeszkadza dizajn z szerokim ramkami i dużym przyciskiem z przodu telefonu, a pojedyncza kamera i 64 GB pamięci zaspokajają jego potrzeby, to najnowszy iPhone SE 3. gen. jest dla takiej osoby świetną opcją – 5G i szybkość iPhone’a 13 za połowę jego ceny.

berrolia

iPhone SE 3 – wydajność na poziomie iPhone’a 13 w teście Geekbench

W bazie Geekbench pojawiły się wyniki testu szybkości zaprezentowanego we wtorek iPhone’a SE 3. Wydajność nowego telefonu jest na poziomie iPhone’a 13, co oczywiście nie dziwi, bo obydwa urządzenia są wyposażone w ten sam procesor – A15 Bionic (dodatkowo, mają taką samą ilość RAM).

W teście Geekbench 5 iPhone SE 3. generacji, działający na iOS 15.4, uzyskał 1695 punktów teście pojedynczego rdzenia i 4021 punktów w teście wielowątkowym.

Średni wynik Geekbench 5 dla iPhone’a 13 to 1672 pkt. w teście single-core i 4481 pkt. w teście multi-core. Podobne rezultaty osiąga zresztą iPhone 13 Pro, w którym również zastosowano układ A15 Bionic.

Oczywiście w wielu aspektach iPhone 13 jest lepszy niż iPhone SE 3. Różnica w cenie nie bierze się przecież z księżyca. Ale jest spora – „trzynastka” kosztuje dwukrotnie więcej niż nowy „budżetowiec”, co czyni tego ostatniego bardzo atrakcyjną opcją dla wielu użytkowników, którz nie mogą lub też nie chcą wydać na smartfona 3 lub 4 tysięcy złotych.

Za 2299 zł otrzymują telefon z najszybszym obecnie na świecie procesorem mobilnym, bardziej wydajny niż nawet topowe smartfony z Androidem, wsparcie dla 5G, świetną kamerę z Deep Fusion i Smart HDR 4 (choć pojedynczą, bez zoomu optycznego) i przyzwoity czas pracy na baterii. To wszystko zamknięte w niezwykle wytrzymałej obudowie (iPhone SE 3 posiada z przodu i z tyłu to samo szkło, które zastosowano w iPhone’ach z serii „13” – Apple twierdzi, że jest to „najtwardsze szkło kiedykolwiek użyte w smartfonie”).

Przedsprzedaż iPhone’a SE 3. generacji rozpocznie się jutro. Oficjalna premiera sklepowa zaplanowana jest na przyszły piątek, 18 marca.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: