Raport: Apple wprowadzi do sprzedaży 15-calowego MacBooka Air, nowego 12-calowego MacBooka i MacBooki Pro 14” i 16” z M2 Pro/Max

Tomek Czech   9 czerwca 2022

Zaledwie kilka dni temu Apple wprowadziło do sprzedaży dwa nowe komputery – przeprojektowanego MacBooka Air z M2 i odświeżonego MacBooka Pro z M2, a już mamy doniesienia o nowych Macach, nad którymi pracuje firma z Cupertino. Premiera niektórych z nich już za kilka miesięcy.

berrolia

MacBook Air 15”, MacBook 12”, MacBook Pro 14” i 16 z M2 Pro/Max

Najnowszy przeciek pochodzi z bardzo wiarygodnego źródła, jakim jest Mark Gurman – dziennikarz Bloomberga, posiadający swoich informatorów w samym Cupertino.

Podaje on w swoim dzisiejszym raporcie, że Apple planuje w najbliższej przyszłości wprowadzić na rynek kilka nowych Maców:

  • 15-calowego MacBooka Air: większą wersję pokazanego w poniedziałek Aira z ekranem 13,6 cala. Nowy model ma mieć wyświetlacz o przekątnej 15,2 cala. Jak w mniejszym modelu – i w przeciwieństwie do MacBooków Pro – nie będzie to ekran miniLED „ProMotion”. Premiera nowego MBA 15” jest planowana na wiosnę 2023.
  • 12-calowego MacBooka: najmniejszego i najtańszego ze wszystkich swoich laptopów, następcę MacBooka 12” wprowadzonego na rynek w 2015 r. i wycofanego ze sprzedaży w 2019 r. Jego premiera spodziewana jest pod koniec 2023 r. lub na początku 2024 r.
  • odświeżone MacBooki Pro 14” i 16”: jedyną nowością w tych modelach mają być znacznie potężniejsze procesory – M2 Pro i M2 Max, następcy obecnych układów M1 Pro i M1 Max. Nowe układy mają mieć do 12 rdzeni CPU i 38 GPU. Odświeżone MacBooki Pro 14” i 16” z M2 Pro/Max są planowane na końcówkę obecnego roku, ale ich premiera może się opóźnić i odbyć dopiero wiosną 2023 r.

Bloomberg podaje też, że Apple testuje nową wersję Maca mini i przeprojektowanego Maca Pro z własnym procesorem. Pracuje już również nad chipem M3.

Na razie nie ma informacji o cenach nowych Maców, ale należy się spodziewać, że będą wyższe niż obecnych modeli. Apple właśnie podniosło ceny wszystkich swoich komputerów, łącznie z MacBookiem Air z M1 i MacBookami Pro 14” i 16”.

Cały czas można je jednak taniej kupić u innych sprzedawców, w dodatku w promocji – sprawdź tutaj. To może być ostatni moment, żeby kupić je w niższych cenach.

Zobacz też:

MacBook Pro z wyjątkowo niskiej cenie!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: