iOS 16.2 z ważną zmianą – pozwoli wydłużyć czas pracy na baterii najnowszych flagowych iPhone’ów

Tomek Czech   16 listopada 2022

Udostępniona przez Apple trzecia beta iOS 16.2 przynosi ważną zmianę dla iPhone’a 14 Pro i 14 Pro Max – pojawiły się w niej dodatkowe opcje niegasnącego ekranu always-on, które pozwolą wydłużyć czas pracy na baterii.

berrolia

iOS 16.2 beta 3 – nowy ekran always-on

Po wielu latach Apple zdecydowało się zastosować niegasnący ekran w pierwszych modelach swojego smartfona (iPhone 14 Pro i 14 Pro Max). Jak wiemy, zrobiło to nieco inaczej niż androidowa konkurencja – w trybie always-on wyświetlacz właściwie tylko przygasa i oprócz daty, godziny i widgetów nadal widoczna jest tapeta oraz powiadomienia.

Od początku rodziło to pytania o wpływ takiego rozwiązania na baterię. Choć w testach z włączoną funkcją niegasnącego ekranu iPhone’y 14 Pro i 14 Pro Max osiągały bardzo dobre wyniki długości czasy pracy na baterii, zastanawiano się, ile energii można by dodatkowo oszczędzić, gdyby tryb always-on był uproszczony i ograniczony np. do wyświetlania jedynie daty i godziny.

No i będziemy się mogli tego dowiedzieć – udostępniona wczoraj trzecia deweloperska beta iOS 16.2 (dzisiaj pojawiała się też wersja public beta) wprowadza dodatkowe opcje dla niegasnącego wyświetlacza. Możemy teraz zdecydować, czy w trybie always-on chcemy nadal wyświetlać tapetę i powiadomienia, czy mają być one wygaszone.

Wyświetlanie tapety i powiadomień na niegasnącym ekranie możemy wyłączyć w: Ustawienia > Ekran i jasność.

Jeśli to zrobimy, ekran iPhone’a 14 Pro lub 14 Pro Max po wyłączeniu będzie pokazywał jedynie datę, godzinę i (ewentualnie) widgety w górnej części, a reszta pozostanie całkowicie wygaszona.

Premiera finalnej wersji iOS 16.2 jest spodziewana około połowy grudnia. O wszystkich nowościach, jakie zjedziemy w tej aktualizacji przeczytacie tutaj i tutaj.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: