Dzisiaj nowe Maki! Jakie modele zaprezentuje Apple?

Łukasz Bernaczyk   17 stycznia 2023

Aktualizacja: już są – Apple zaprezentowało nowe MacBooki Pro – zobacz tutaj

***

Wczoraj okazało się, że już dzisiaj Apple zaprezentuje nowe produkty, najprawdopodobniej nowe Maki. Mówi się przede wszystkim o nowych MacBookach Pro z układami M2, ale niekoniecznie będą to jedyne nowości. Zobaczmy, jakie urządzenia może dziś pokazać Apple i czego możemy spodziewać się po ich specyfikacji.

berrolia

MacBooki Pro 14″ i 16″ z M2

O nadchodzących nowych MacBookach Pro 14″ i 16″ słyszymy już od dłuższego czasu.

Komputery mają otrzymać układy M2 Pro i M2 Max. W grudniu w bazie Geekbench pojawiły się pierwsze benchmarki 12-rdzeniowego procesora M2 Max, przeprowadzone na komputerze z 96 GB RAM. Okazał się on kilkanaście procent bardziej wydajny niż M1 Max.

Nowe MacBooki Pro mogą też zostać wyposażone w znacznie szybszą (o około 33%) i bardziej energooszczędną pamięć RAM oraz posiadać wsparcie dla WiFi 6E.

Nie jest wykluczone, że Apple zaprezentuje również nowe wersje kolorystyczne nowych komputerów.

Mac mini z M2

Apple może też dzisiaj zaprezentować nowego Maca mini.

Z informacji udostępnionych przez Marka Gurmana z Bloomberga wynika, że zostanie on wyposażony w procesor M2 (który obecnie znajdziemy w MacBooku Pro 13″ i MacBooku Air) oraz M2 Pro. Może dostać też możliwość rozszerzenia pamięci RAM do 64 GB i więcej portów Thunderbolt.

Wcześniejsze doniesienia mówiły, że Mac mini może otrzymać przeprojektowaną i bardziej kompaktową obudowę, ale ostatatnie przecieki zdają się tego nie potwierdzać.

iMac z M2?

W sieci trwają spekulacje, czy Apple zaprezentuje też dzisiaj nowe, odświeżone iMaki z układami M2. Z najbardziej wiarygodnych informacji wynika, że Apple nie ma jednak takich planów – firma z Cupertino planuje podobo pominąć całą serię “M2” w przypadku iMaców i wyposażyć ten komputer w układ M3 w drugiej połowie tego roku lub – co bardziej prawdopodobne – na początku 2024 r.

Nowy HomePod?

Mark Gurman z Bloomberga informuje na Twitterze, że “niedługo” Apple wprowadzi też do sprzedaży nowego HomePoda. Nie podaje, czy stanie się to już dzisiaj, ale zdaje się sugerować, że nie – dzisiaj najprawdopodobniej Apple skupi się na Macach, a nowy model głośnika zaprezentuje w nadchodzących tygodniach.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: