Oficjalnie: znamy dokładną datę i godzinę premiery iOS 17 i innych nowych systemów

Tomek Czech   21 maja 2023

Pod koniec marca Apple ogłosiło datę tegorocznej konferencji WWDC 2023 (5-9 czerwca). Nie poinformowało jednak o godzinie rozpoczęcia sesji otwierającej wydarzenie, na której zaprezentuje iOS 17 i najnowsze wersje swoich wszystkich pozostałych systemów operacyjnych. Dzisiaj poznaliśmy tę godzinę.

berrolia

iOS 17 – dokładna data premiery

Z rozesłanego dzisiaj deweloperom oficjalnego harmonogramu WWDC 2023 dowiadujemy się, że keynote podczas WWDC 2023 rozpocznie się 5 czerwca o godzinie 10:00 czasu lokalnego w Cupertino. W Polsce będzie wtedy 19:00.

Podczas sesji otwierającej konferencję spodziewamy się prezentacji:

Co jeszcze pokaże Apple?

Przede wszystkim spodziewamy się prezentacji najważniejszego nowego urządzenia z Cupertino w tym roku – gogli MR, które mogą zostać nazwane “Apple Reality”.

Z ostatnich przecieków wynika, że znacznie przewyższają one możliwościami podobne produkty konkurencji, oraz że ich masowa produkcja rozpocznie się dopiero jesienią, co oznacza, że do sprzedaży nie trafią wcześniej niż pod koniec roku. Jeśli macie wolne 20 tys. zł, to będziecie mogli podarować komuś wspaniały prezent na święta.

O tym, jak dokładnie mają działać gogle “Apple Reality” i jakie będą miały funkcje przeczytacie tutaj i tutaj.

Oprócz gogli pewniakim jest 15-calowy MacBook Air z chipem M2. Nie wiadomo, czy Apple zaprezentuje również nową wersję Maca Pro, czyli swojego ostatniego komputera, który nie został jeszcze wyposażony w procesor Apple Silicon.

Wszystko, co do tej pory wiemy na temat najważniejszego z nowych systemów, czyli iOS 17, znajdziesz tutaj.

Na ThinkApple będziemy oczywiście na bieżąco relacjonować wszystko, co zostanie ogłoszone podczas WWDC23. Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby niczego nie przegapić.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: