Apple oficjalnie potwierdza datę i godzinę rozpoczęcia WWDC 2023 – wiemy, kiedy zobaczymy iOS 17 i gogle “Apple Reality”

Tomek Czech   31 maja 2023

W komunikacie prasowym Apple oficjalnie ogłosiło dziś program swojej dorocznej konferencji Worldwide Developers Conference – WWDC 2023, w tym godzinę rozpoczęcia i “prezentacji inauguracyjnej” oraz prezentacji Platforms State of the Union i ujawniła więcej informacji o tym, co czeka na uczestniczących w niej deweloperów.

Wiemy już więc, kiedy dokładnie zobaczymy iOS 17 i nowe wersje pozostałych systemów operacyjnych Apple, a także gogle MR “Apple Reality” i inne sprzęty.

berrolia

WWDC 2023 – oficjalny harmonogram

Inauguracyjna prezentacja Apple: 5 czerwca, godzina 19:00

Największa i najbardziej wyczekiwana konferencja WWDC23 w historii rozpocznie się od ogłoszenia wspaniałych nowości, które pojawią się na platformach Apple jeszcze w tym roku. Prezentacja inauguracyjna będzie dostępna za pośrednictwem strony apple.com, aplikacji Apple Developer i Apple TV oraz serwisu YouTube. Po zakończeniu transmisji zostanie udostępnione jej nagranie.

To podczas tej  “prezentacji inauguracyjnej” (keynote) spodziewana jest premiera:

Spodziewamy się tez prezentacji najważniejszego nowego urządzenia z Cupertino w tym roku – gogli MR, które mogą zostać nazwane “Apple Reality”.

Oprócz gogli pewniakim jest 15-calowy MacBook Air z chipem M2. Nie wiadomo, czy Apple zaprezentuje również nową wersję Maca Pro, czyli swojego ostatniego komputera, który nie został jeszcze wyposażony w procesor Apple Silicon.

Platforms State of the Union: 5 czerwca, godzina 22:30

Deweloperzy będą mogli lepiej poznać nowe narzędzia, technologie i udoskonalenia wprowadzane na platformach Apple, aby przenieść swoje aplikacje na wyższy poziom. Prezentacja Platforms State of the Union będzie strumieniowana za pośrednictwem aplikacji Apple Developer i strony Apple Developer.

Konkurs Apple Design Award: 5 czerwca, godzina 3:30

Nagrody Apple Design Award otrzymują deweloperzy Apple, którzy wyróżniają się artyzmem, kunsztem, kreatywnością i fachową wiedzą. W tym roku zdobywcy Apple Design Award zostaną ogłoszeni za pośrednictwem aplikacji i strony internetowej Apple Developer.

Kontakt z ekspertami

Na WWDC23 zaplanowano aż 175 szczegółowych prezentacji wideo na temat najnowszych narzędzi i technologii, aby deweloperzy mogli dowiedzieć się, jak tworzyć aplikacje i gry nowej generacji. Ponadto indywidualne konsultacje z ekspertami pozwolą deweloperom poznać odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące technologii, projektowania i sklepu App Store, a także tego, jak poprawić w nim widoczność swoich aplikacji. Prezentacje wideo będą publikowane codziennie od 6 do 9 czerwca w aplikacji Apple Developer i na stronie internetowej Apple Developer.
Aktywności

Poza prezentacjami wideo i indywidualnymi konsultacjami inżynierowie i projektanci Apple będę przez cały tydzień prowadzić różne aktywności na platformie Slack. Pozwolą one deweloperom zaangażować się w techniczne dyskusje, uzyskać odpowiedzi na swoje pytania i nawiązać kontakty ze społecznością. Będzie można na przykład dołączyć do sesji pytań i odpowiedzi dotyczących technologii lub projektowania, obejrzeć sesję wideo i zadać pytania prelegentom lub wziąć udział w integracji.

Aplikacja dla deweloperów

Apple Developer umożliwia wygodny udział w konferencji WWDC23 za pośrednictwem Maca, iPhone’a, iPada i Apple TV, zapewniając dostęp do codziennych aktualizacji i powiadomień o najnowszych aktualnościach, zasobach i wydarzeniach. W aplikacji można na przykład przeglądać ułożone tematycznie treści, zapisywać się na konsultacje indywidualne i wydarzenia na platformie Slack, oglądać wspólnie ze znajomymi materiały wideo za pomocą funkcji SharePlay, kopiować kod do Xcode bezpośrednio z prezentacji wideo lub czytać artykuły.

Wszystkie treści związane z konferencją WWDC, rejestracja, wiadomości, polecane teksty i dokumentacja są też dostępne na stronie developer.apple.com.

Wszystko, co do tej pory wiemy na temat najważniejszego z nowych systemów, którego premiera odbędzie się na WWDC, czyli iOS 17, znajdziesz tutaj.

Na ThinkApple będziemy oczywiście na bieżąco relacjonować wszystko, co zostanie ogłoszone podczas WWDC23. Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby niczego nie przegapić.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: