„Apple chce, żeby iPad był bardziej jak laptop, a mniej jak telefon” – pisze Bloomberg w swoim dzisiejszym raporcie. Dlatego firma przygotowuje sporo zmian w systemie iPadOS 16, który pokaże już w najbliższy poniedziałek podczas WWDC 2022.
Tomek Czech
Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.
Kilka dni temu pojawiła się informacja, że iPhone 14 Pro może zostać wyposażony w niegasnący wyświetlacz „always-on”. Teraz potwierdza to Mark Gurman z Bloomberga, mający bardzo wiarygodne źródła w Cupertino – podają one, że iOS 16 będzie zawierało wsparcie dla funkcji zawsze włączonego ekranu.
Apple udostępniło dzisiaj drugą deweloperską betę iOS 15.6, być może ostatniego uaktualnienia iOS 15 przed premierą iOS 16.
Wczoraj Nikkei Asia podawało, że ze względu na opóźnienia w produkcji, premiera jednego z modeli iPhone’a 14 zostanie opóźniona o kilka tygodni. Dzisiaj dowiadujemy się, że chodzi o iPhone’a 14 „Max”.
Laker Jon Prosser pokazał najnowsze rendery iPhone’a 14 Pro we wszystkich kolorach, w tym w nowej wersji kolorystycznej – fioletowej. Rendery powstały na podstawie schematów CAD, które pozyskano z chińskich fabryk Apple, są wynikiem wielotygodniowej pracy i mają być najlepszą, najwierniejszą jak dotąd wizualizacją tegorocznego flagowca, którego premiera spodziewana jest jesienią.
Od wielu lat czekamy na dodanie przez Apple do iPhone’a funkcji, która niewątpliwie ucieszyłaby spore rzesze użytkowników – „always-on display”, czyli niegasnący wyświetlacz, podobny do tego, który trzy lata temu trafił do Apple Watcha. Jest duża szansa, że funkcja „zawsze włączony” pojawi się w tym roku w iPhonie 14.













