Sprzedaż iPhone’a 8 mocno opóźniona, brak koloru białego

by Mateusz Majewski on 27 lipca 2017

Według Macotakara, sprzedaż iPhone’a 8 rozpocznie znacznie później względem ubiegłorocznych modeli. Ponadto, początkowo jego dostępność będzie bardzo ograniczona. Te informacje pokrywają się z tym, co donosiły wcześniejsze raporty.

Serwis, który w przeszłości przedstawiał często trafne przecieki, za wysoko prawdopodobne uznał rozpoczęcie sprzedaży nowego iPhone’a w pierwszym dla Apple kwartale 2018 r. Odpowiada to okresowi od października do grudnia bieżącego roku. Zbieżne informacje jakiś czas temu przedstawiał między innymi Ming-Chi Kuo, czy Economic Daily News. Według nich sprzedaż rozpocznie się pod koniec października/na początku listopada. W ofercie ma także zabraknąć koloru białego/szklanego, o którym wcześniej się mówiło.

W raporcie przeczytać możemy również o małym prawdopodobieństwie wbudowania czytnika linii papilarnych w przycisk power. Strona nie podaje jednak informacji, co z Touch ID wbudowanym bezpośrednio pod wyświetlaczem. Macotakara twierdzi za to, że w nowym iPhonie zadebiutuje identyfikacja tożsamości z użyciem rozpoznawania twarzy. Podobno Apple rozważa także wprowadzenie nowego sposobu „naturalnego odblokowywania”, wraz z użyciem zaprezentowanego w 2015 gestu „podnieś aby wybudzić”. Nie wiadomo jednak jak by to działało.

Więcej o iPhonie 8:

Wszystko o iPhonie 8.

Posłuchaj najnowszego odcinka ThinkApple Podcast, w którym rozmawiamy o iPhonie 8

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Mateusz Majewski

Apple-user od 2008 roku. Uwielbiam macOS i staram się być obiektywny. Kameruję i fotografuję. Windsurfing, żeglarstwo, podróże.
Twitter: @add_mean

Link to our Facebook Page
Link to our Rss Page
Link to our Twitter Page
Link to our Youtube Page
 • Easy apple Allmer

  Mateusz, czy Ty naprawde myslisz, ze Apple wprowadzi na rynek Ip 8 w 2017? Wyobraz siebie jako prezesa czy pracownika tej firmy. Chcialbys w tym samym czasie wypuscic 7s i 8? Czy w szkolach dalej sa lekcje z przedsiebiorczosci?

  • easy apple Allmer

   Apple oczywiscie moze rozpoczac produkcje nowej serii premium, jednak nazywanie go 8 jest nie poprawne. Bedzie Iphone „Pro” lub „X” a 8 premiere bedzie mial we wrzesniu 2018. Nie zachowujcie sie jak baranki. Ostatnie czego nam trzeba, to zeby Iphone nie mial konkurencji. A budowanie odbioru poprzez falszywa nazwe temu sprzyja.

   • Mateusz Majewski

    Bardzo przepraszam, że w newsie uraża Cię cyferka 8, ale ja tego nie wymyśliłem. Skoro portale i osoby blisko związane z Apple twierdzą, że będzie 8, to nie widzę powodu dla którego miałbym opisywać go inaczej. Bo tak by mi bardziej pasowało?

    • Allmer

     Jak będziemy myśleć tylko w konsumpcyjny sposób, to kiedyś te Iphony nas zjedzą 😉 Kreujmy świat takim jakim jest, a nie takim jaki ktoś inny chce żeby był. Nie odpowiedziałeś na pytanie, czy jako osoba z Apple wypuściłbyś w tym samym czasie 7s i 8?

     • Mateusz Majewski

      Moja opinia nie ma tu żadnego znaczenia, ale akurat odpowiedziałem na Twoje pytanie wielokrotnie w podcaście. Ja bym nie wypuścił, ale Apple zrobi tak, jak będzie dla nich najbadziej opłacalnie. I nie widzę problemu w nazywaniu go 8 nawet roboczo. Wypuszczą X, będzie X. Na razie wszystkie źródła piszą 8.

     • Allmer

      Muszę posłuchać, bo jeszcze nie miałem tej przyjemności. Najbardziej opłacalne dla Apple wydaje się wypuszczenie kaczki dziennikarskiej, że będzie 8, a nazwanie go inaczej. Dzięki temu po premierze już sama nazwa będzie mocniej działała na wyobraźnie. „Zobacz wyszedł 7s i ten nowy, który jest nawet lepszy niż 8” Chce nową serie premium od Apple, ale jednocześnie mam nadzieje, że ktoś dotrzyma jej kroku. A jeśli ma się tak stać, to konsumenci muszą myśleć samodzielnie, a nie być częścią gry.

     • @Orlowskii

      niech sie nazywa tylko iPhone jak to ma miejsce teraz z najnowszym ipadem, czy to ważne? Poczekaj do premiery chociaż nazwa niech będzie dla Ciebie niespodzianką

Previous post:

Next post: