JBL Xtreme, czyli najlepiej wydane pieniądze w ostatnim czasie – recenzja

Michał Niezbecki   5 sierpnia 2016

jbl001

Przyszło lato, czyli czas grillów w ogródku. Jako że zima jest w moim przypadku okresem, w którym pomysły na zakupy lub zrób-to-sam namnażają się niemiłosiernie, wpadłem na pomysł zorganizowania nagłośnienia w ogródku.

berrolia

Najpierw miały to być głośniki z funkcją AirPlay wmontowane w daszek, jednak po przeliczeniu pieniędzy, które musiałbym wydać, odszedłem od tego pomysłu, tak samo jak od głośników Bose FreeSpace 51, które wcześniej testowałem. Padło na najlepsze rozwiązanie, czyli głośnik Bluetooth.

Idąc do sklepu nie byłem zdecydowany. Dobre 40 minut przełączałem się między interesującymi mnie głośnikami. Najbardziej spodobał mi się dźwięk wydobywający się z JBL Xtreme. Dodatkowym atutem tego głośnika jest odporność na zachlapania, dzięki czemu może być wystawiony na deszcz.

jbl002

W pudełku dostajemy sam głośnik, ładowarkę z dwiema końcówkami (wersja europejska oraz UK), tzw. makulaturę oraz pasek, który będzie nam służył do noszenia głośnika, ponieważ waży on ponad 2 kilogramy i nie ma żadnego innego uchwytu.

Z tyłu mamy kieszonkę, w której znajdują się 2 porty USB, port do ładowania, port AUX oraz port microUSB, który jest jedynie portem serwisowym. W górnej części znajdziemy przyciski funkcyjne do uruchamiania głośnika, regulacji głośności czy łączenia się z telefonem lub drugim głośnikiem. Ta ostatnia funkcja pozwala na połączenie dwóch głośników razem i używania ich w trybie stereo.

jbl01

Sam głośnik jest wykonany z materiału przypominającego siatkę, która skrywa dwa głośniki wysokotonowe. Na bokach widzimy kolejne dwa, niskotonowe, o średnicy 63 mm.

Wbudowana bateria o pojemności 10 000 mAh pozwala na około 15 godzin słuchania muzyki, w zależności od głośności audio. W praktyce udało mi się z niego wyciągnąć około 12h i przy okazji naładować iPhone’a do 100%.

W głośnik jest też wbudowany mikrofon z funkcją eliminacji szumów, który pozwoli na rozmawianie przez np. przez FaceTime na Macu, ale dopiero po podpięciu go za pomocą kabla AUX. Tak jest w przypadku MacBooka Air. Nie miałem okazji sprawdzać na innych komputerach.

Głośnik jest jak najbardziej godny polecenia. Stawia wysoko poprzeczkę w swoim przedziale cenowym. Koszt głośnika to około 1100 złotych.

jbl003

Inne recenzje:

Podłącz się do nas na Twitterze, Facebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: