Nowe MacBooki Pro z procesorami Kaby Lake już w przyszłym tygodniu?

Tomek Czech   30 maja 2017

Czasy oczekiwania na dostawę 15-calowego MacBoka Pro (2016) zamawianego przez Apple Online Store wydłużyły się właśnie o tydzień, co może oznaczać, że Apple rzeczywiście planuje wprowadzenie na rynek nowych modeli podczas WWDC 2017, która zaczyna się już w następny poniedziałek, 5 czerwca.

berrolia

W amerykańskim internetowym sklepie Apple dostawy 15-calowego Pro z Touch Barem można się spodziewać najszybciej między 5 a 7 czerwca. W Polsce – między 7 a 9 czerwca.

13-calowe modele nowych MacBooków Pro są dalej dostępne od ręki, ale nie jest to ostateczny dowód, że mniejsze wersje MBP nie zostaną odświeżone (czasy oczekiwania mogą się jeszcze zmienić, stany magazynowe mogą być większe, itd.).

Według informacji, do których dotarł Bloomberg, podczas WWDC Apple ma zaprezentować nowe modele MacBooków Pro, 12-calowego MacBooka, być może nawet odświeżoną wersje 13-calowego MacBooka Air.

Nowe MacBooki Pro mogą zostać wyposażone w bardziej wydajne procesory Kaby Lake, które Intel wprowadził na rynek na początku roku. W lutym, w kodzie pierwszej bety macOS Sierra 10.12.4 znaleziono ślady informacji o nowych modelach MacBooków Pro (13- i 15-calowych) z nowymi procesorami Intela.

Raczej nie należy się spodziewać, że odświeżone laptopy z linii Pro będą wyposażone w 32 GB RAM  – Kaby Lake z wykorzystywanej w MBP serii U i H nie wspierają energooszczędnej pamięci LPDDR4, więc nie umożliwią dodanie większej ilości RAM bez obawy o skrócenie czasu pracy baterii.

Apple ma planować większą aktualizację MacBooków Pro jesienią i prawdopodobnie dopiero wtedy pojawią się modele z 32 GB RAM. Choć procesory Intela z serii Cannon Lake wspierające LPDDR4 i mogące zostać wykorzystane w MBP mogą być dostępne dopiero na początku przyszłego roku, to zdaniem analityka Ming-Chi Kuo, Apple zastosuje w jednym z 15-calowych modeli procesory z serii używanej wcześniej w stacjonarnych Macach, co pozwoli na dodanie 32 GB RAM bez skrócenia czasu pracy urządzenia na jednym ładowaniu.

Zobacz też: Już w sobotę otwarcie polskiego Apple Muzeum

300x300-oslo

Może Cię zainteresować:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Za: MacRumors

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: