Gdzie iPhone’a X kupisz najtaniej, a gdzie najdrożej, czyli porównanie cen w 32 krajach

Tomek Czech   29 października 2017

W piątek ruszyła oficjalna przedsprzedaż iPhone’a X w 32 krajach. Serwis Quartz porównał ceny nowego flagowca Apple we wszystkich tych państwach, przeliczając cenę w lokalnej walucie na cenę w dolarach. Okazuje się, że za “iksa” (model 64 GB) najwięcej zapłacimy na Węgrzech (1445 dol.), a najmniej w Japonii (995 dol.).

berrolia

Polska niestety plasuje się dość wysoko na liście – za iPhone’a X 64 GB musimy zapłacić równowartość 1387 dolarów.

Oczywiście, jak wiele razy pisaliśmy, cena produktów Apple poza granicami USA nie jest prostym przełożeniem ceny w dolarach na cenę w lokalnej walucie po kursie bankowym – na cenę w innych krajach składa się m.in. podatek VAT oraz dodatkowa kwota będąca zabezpieczeniem przed ryzykiem wahań kursu dolara.

Trzeba też pamiętać, że w USA do podawanej oficjalnie przez Apple ceny należy doliczyć jeszcze podatek – sales tax. Różni się on w zależności od stanu i wynosi średnio około 8-9%, więc iPhone X 64 GB tak naprawdę kosztuje tam około 1085 dol. (w niektórych stanach, jak Oregon czy Montana, ten podatek nie obowiązuje).

Pierwsza recenzja iPhone’a X: „Game changer!”

Więcej o iPhonie X: 

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Quartz

MacBooki Pro i Air w zaawansowanych konfiguracjach dostępne od ręki w Lantre

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: