iPhone X może być dostępny w nowym kolorze – “rumianego złota”. Premiera już w marcu?

Marcin Chrobak   19 marca 2018

Jednak pojawi się nowy model iPhone’a X w kolorze “rumianego złota”?

W zeszłym roku, zaraz przed światową premierą iPhone’a X, pojawiły się plotki o nowej opcji kolorystycznej – blush gold, czyli “rumiane złoto”. W internetowym obiegu pojawiły się zdjęcia telefonu w nowym kolorze, który nazywano też “miedzianym złotem”. Przypominał on kolor, w którym możemy kupić iPhone’a 8 i iPhone’a 8 Plus. Pisaliśmy o tym na łamach ThinkApple. Ostatecznie iPhone X zadebiutował w dwóch kolorach – gwiezdnej szarości i białym.

Dzisiaj jednak światło dzienne ujrzały nowe informacje, które wskazują na to, że już niedługo może zadebiutować iPhone X w nowej kolorystyce.

berrolia

Ben Geskin, znany leaker, twierdzi, że iPhone X w kolorze blush gold istnieje i na potwierdzenie swoich słów pokazał zdjęcie szufladki na kartę SIM :

Podał także nazwę kodową modelu – D21A. Według niego, iPhone X w kolorze rumianego złota jest już w produkcji.

Jak to zwykle bywa, podane przez niego informacje poddawane są w wątpliwość. W odpowiedzi na komentarze na Twitterze Geskin potwierdził, że ten kolor jest prawdziwy, a Apple… po prostu “zostawiło go na potem”.

Ben już w zeszłym roku podawał informację na ten temat:

W zeszłym roku, przed premierą Apple Watch Series 3 z LTE, w kodzie iOS 11 Golden Master znaleziono informacje o dwóch nowych kolorach zegarka – szarym w przypadku modelu z ceramiki i… blush gold, czyli “rumianego złota” w przypadku modelu aluminiowego. Potwierdzałoby to, że Apple rzeczywiście miało lub dalej ma w planach taki właśnie kolor.

Patrząc z perspektywy czasu wiemy, że Apple napotkało problemy przy produkcji iPhone’a X – być może oprócz Face ID jednym z tych problemów był właśnie kolor miedzianego złota?

Podobna sytuacja miała miejsce w przypadku białego iPhone’a 4 w 2010 roku, który pojawił się na rynku dopiero 10 miesięcy po premierze wersji czarnej.

Cała sytuacja jest o tyle ciekawa, że Apple zaplanowało konferencję w Chicago na 27 marca, czyli już za osiem dni. Właśnie w marcu zeszłego roku premierę miała limitowana czerwona wersja kolorystyczna iPhone’a 7 i iPhone’a 7 Plus (PRODUCT)RED. Czy w tym roku w marcu znowu pojawi się flagowiec w nowym kolorze?

Jeżeli faktycznie tak się stanie, to Apple może ustanowić ciekawą tradycję – nowe opcje kolorystyczne parę miesięcy po premierze urządzenia.

Brzmi fajnie.

Więcej o nowych iPhone’ach (2018):

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Ben Geskin
Grafika: Michael Flux

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Marcin Chrobak

Lubię komputery, głównie te z jabłkiem.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: