Przegląd nowości w iOS 12 – Miarka

Łukasz Bernaczyk   21 września 2018

To już czwarta część cyklu, w którym opisuję nowości, jakie pojawiły się w iOS 12. Tym razem zajmę się nową aplikacją systemową o nazwie Miarka, która dzięki wykorzystaniu rozszerzonej rzeczywistości pozwala nam zmierzyć wielkość obiektów oraz odległość do nich.

berrolia

iOS 12 – Miarka

Aplikacja Miarka przy użyciu aparatu iPhone’a oraz dzięki rozszerzonej rzeczywistości, pozwala na dokonywanie pomiarów odległości, w jakiej znajdujemy się od różnych obiektów oraz mierzenie ich wielkości.

Po uruchomieniu aplikacji należy skierować aparat telefonu na obiekt, który chcemy zmierzyć, a następnie za pomocą przycisku “+” dodać kolejne punkty, według których ma nastąpić pomiar.

Apka sama naniesie linie proste między zaznaczonymi punktami i wyświetli nam długość każdego odcinka.

Warto też wiedzieć, że wbudowany algorytm sam rozpoznaje elementy kwadratowe i prostokątne, co znacznie ułatwia mierzenie.

Aplikacja Miarka to kolejny przykład zastosowania technologii AR oraz naprawdę użyteczne narzędzie pozwalające dokonać szybkiego wymierzenia, np. pokoju, podczas gdy nie mamy przy sobie innych narzędzi niż smartfon.

Zapraszam Was do poprzednich części przeglądu nowości w iOS 12 (linki poniżej) i jednocześnie do następnego odcina, w którym zajmę się nowościami wprowadzonymi przez iOS 12 do funkcji “Nie przeszkadzać”.

Przeczytaj też: 5 moich ulubionych funkcji iOS 12.

Przegląd nowości w iOS 12:

Produkty Apple w super cenach

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: