Przegląd nowości w iOS 12 – “Nie przeszkadzać”

Łukasz Bernaczyk   22 września 2018

To już kolejna część naszego cyklu opisującego nowości w iOS 12. Tym razem zajmę się przydatną funkcją “Nie przeszkadzać”.

berrolia

iOS 12 – Nie przeszkadzać

Funkcja “Nie przeszkadzać” istniała już we wcześniejszych wersjach, ale w iOS 12 została rozbudowana i wzbogacona o kilka ciekawych możliwości.

Cisza nocna

Jedną z nich jest tryb “cisza nocna”. Po włączeniu funkcji “Nie przeszkadzać”, z włączonym harmonogramem i opcją “pora spać”, “cisza nocna” ukryje wszystkie powiadomienia. Sprawi to, że gdy przebudzisz się w środku nocy i spojrzysz na telefon, zobaczysz tylko godzinę i datę, a sam ekran będzie przyciemniony.

Nie będziesz zatem niepokojony zbędnymi o tym czasie informacjami, co ma zapobiec niepotrzebnemu całkowitemu wybudzeniu użytkownika.

Rano możesz wyłączyć funkcję przez tapnięcie w ekran – wtedy powiadomienia z nocy zaczną pojawiać się na ekranie.

W iOS 12 jest też ulepszony wybór opcji “Nie przeszkadzać” dostępnych z poziomu Centrum sterowania. Mamy teraz opcje włączenia funkcji, by działała:

  • przez godzinę od uruchomienia;
  • do wieczora;
  • do czasu zmiany lokalizacji.

***

To już wszystkie nowości funkcji “Nie przeszkadzać”. Zapraszamy was do kolejnej części przeglądu nowości w iOS 12, a w niej przegląd zmian w aplikacjach systemowych.

Przeczytaj też: 5 moich ulubionych funkcji iOS 12.

Przegląd nowości w iOS 12:

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: