Więcej aplikacji na jednym ekranie iPada, czyli ciekawy koncept multitaskingu w iOS 13

Łukasz Bernaczyk   3 kwietnia 2019

Jeżeli korzystacie z iPada, czy to do pracy, czy do rozrywki, nowy koncept multitaskingu w iOS 13 z pewnością przypadnie Wam do gustu.

berrolia

Multitasking i Split View obecnie

Rzecz jasna, wielozadaniowość, czyli multitasking, jak i Split View aplikacji istnieje już w iOS. Na iPadach możemy obecnie podzielić ekran na dwie części i korzystać z dwóch aplikacji jednocześnie.

Trzecią apkę możemy do tego zestawu dołożyć jako slide-over, czyli po prostu wysuwaną od bocznej krawędzi iPada. Trzeba jednak pamiętać że po jej wysunięciu nakłada się ona na jedną z aplikacji, co powoduje, że de facto i tak możemy korzystać tylko z dwóch programów jednocześnie.

Koncept multitaskingu w iOS 13

Grafik Daniel Korpai opublikował na swoim profilu na portalu dribbble.com ciekawy koncept pozwalający umieścić i używać jednocześnie trzech aplikacji na jednym ekranie iPada.

Dodatkowo, podobnie jak obecnie, kolejną apkę możemy wysunąć we wspomnianym trybie slide-over.

Co ciekawe do podzielonego na trzy równe części ekranu iPada działającego w trybie multitaskingu możemy dodawać kolejne apki a następnie poruszać się między nimi za pomocą gestów.

Tak działająca wielozadaniowość i Split View z podzialem na trzy aplikacje mógłby być idealnym rozwiązaniem, szczególnie na iPadach Pro 12,9″.

iOS 13

Premiera iOS 13 odbędzie się najprawdopodobniej 3 czerwca, podczas sesji otwierającej WWDC 2019.

W iOS 13 ma się w końcu pojawić dark mode (choć możliwe, że trafi dopiero do iOS 13.1). Sprawdź, jakich jeszcze nowości się spodziewać.

Szkło hartowane do iPhone’a BananShield - twardość na poziomie szkieł Gorilla Glass💪

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: