A co, gdyby iPhone 11 miał wymienne aparaty?

Łukasz Bernaczyk   13 czerwca 2019

Trzy tylne aparaty w dwóch tegorocznych flagowcach, następcach iPhone’a XS i XS Max, to już praktycznie pewnik. A co, gdyby cały zespól trzech aparatów był odłączanym modułem i można by go wymieniać na inne, jeszcze bardziej zaawansowane rozwiązania?

berrolia

iPhone 11 (2019) z modułowym zespołem aparatów – koncept

Na bardzo ciekawy pomysł wpadł grafik Michael Mojica, który na Behance przedstawił koncepcję iPhone’a z wymiennym modułem tylnych kamer.

Choć w praktyce Apple raczej nigdy nie wyprodukuje tego typu iPhone’a, uważam sam pomysł za bardzo fajny i godny uwagi.

Według autora renderów, zespół tylnych kamer w iPhonie miałby być elementem modułowym, który w łatwy sposób można wymieniać. Umiejscowiony na środku szerokości telefonu, tuż nad logo, byłby mocowany do smartfona za pomocą złącza magnetycznego.

Wymienne moduły

Cały smaczek tego pomysłu polega na modułach z różną ilością aparatów oraz lamp błyskowych. Podstawowy moduł z trzema aparatami można by więc zastąpić elementem nawet z sześcioma kamerami i dwoma lampami.

Pomył jest jednak niemożliwy do realizacji z prostego powodu – całą optykę, wszystkie soczewki każdego z aparatów, matrycę oraz stabilizatory trzeba by upchnąć w module, którego grubość miałaby być znacznie mniejsza od grubości iPhone’a.

Jak wiemy, aparaty iPhone’ów wystają z obudowy właśnie dlatego, że ułożenie tych wszystkich elementów w jednej linii, jeden pod drugim, ledwo mieści się w iPhonie.

Sam pomysł jest jednak co najmniej intrygujący…

BLACK FRIDAY na Amazon.pl – lista najlepszych promocji!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: