Nowe MacBooki (12”? Air? Pro?) na horyzoncie – Apple rejestruje nieznane dotąd modele

Łukasz Bernaczyk   14 czerwca 2019

Apple właśnie zarejestrowało w Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej siedem nowych urządzeń opisanych jako „komputery przenośne” . Choć nie wiemy co to dokładnie za urządzenia, wszystko wskazuje na odświeżone modele 12-calowego MacBooka, być może też MacBooka Air. Niespodzianką byłoby szybkie pojawianie się zupełnie przeprojektowanego MacBooka Pro z 16-calowym ekranem.

berrolia

Euroazjatycka Unia Gospodarcza (EUG) to wspólnota zrzeszające takie państwa jak Rosja, Białoruś, Kazachstan, Armenia i Kirgistan. Apple, aby sprzedawać swoje produkty w tych krajach, musi każdorazowo je tam rejestrować.

Niespodziewanie okazało się, że wczoraj gigant z Cupertino zarejestrował w EUG aż siedem nowych produktów o symbolach A2141, A2147, A2158, A2159, A2179, A2182 oraz A2251.

W pierwszej kolejności należy się chyba spodziewać nowych wersji MacBooka 12”, który ostatni raz był odświeżany aż dwa lata temu. Nie było żadnych przecieków o zmianie wyglądu tego modelu, więc powinniśmy zobaczyć standardowy update w postaci nowych procesorów i bardziej wydajnej grafiki.

Podobnego odświeżenia może się doczekać MacBook Air, który został wprowadzony na rynek nieco ponad pół roku temu.

Niedawno do sprzedaży trafił nowy MacBook Pro z 8-rdzeniowym procesorem, dlatego nie należy się spodziewać kolejnego odświeżenia tego modelu. Chyba, że będzie to zupełnie nowy, przeprojektowany MacBook Pro.

Nowy MacBook Pro 16” (2019)

O premierze zupełnie nowego, zaprojektowanego od podstaw MacBooka Pro słyszeliśmy w ostatnich miesiącach przynajmniej kilka razy i to z wiarygodnych źródeł – wprowadzenie na rynek takiego urządzenia zapowiadał między innymi znany analityk Ming-Chi Kuo.

O samym komputerze wiemy niewiele. Ming-Chi Kuo podaje, że nowy MacBook Pro ma mieć ekran o przekątnej 16”-16,5”. Kolejną nowością ma być to, że 13-calowe modele MacBooka Pro będzie można wyposażyć w 32 GB RAM. Obecnie maksymalna ilość RAM dla modeli 13” to 16 GB.

Według południowokoreańskiego portalu The Elec, Apple prowadzi zaawansowane rozmowy z Samsungiem na temat dostarczenia ekranów OLED dla tego modelu MacBooka Pro

Nie znamy żadnych szczegółów na temat pozostałej specyfikacji technicznej komputera, a ta jest ponoć trzymana w wyjątkowej nawet jak na Apple tajemnicy.

Ming-Chi Kuo zapowiadał, że nowego MacBooka Pro możemy zobaczyć jesienią tego roku.

CYBER WEEK W LANTRE (APPLE AUTHORIZED RESELLER)

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: