Patrzysz w ekran, a wyglada, jakbyś patrzył prosto w kamerę – niesamowita nowa funkcja w iOS 13

Tomek Czech   3 lipca 2019

W udostępnionej wczoraj trzeciej becie iOS 13 pojawiła się nowa funkcja FaceTime Attention Correction. Przynosi ona spektakularne efekty – podczas rozmowy wideo przez FaceTime możemy patrzeć w ekran iPhone’a, ale na obrazie, który widzi nasz rozmówca będzie wyglądało, jakbyśmy patrzyli prosto w kamerę. Ciekawe, przydatne, ale jednocześnie nieco przerażające.

berrolia

iOS 13 – FaceTime Attention Correction

Jeśli podczas rozmowy z przyjaciółmi czy współpracownikami będziesz chciał sprawdzić, co nowego na Twitterze, Fejsie czy Insta, będziesz mógł to zrobić zupełnie “bezkarnie” – nikt nie zorientuje się, że nie patrzysz na rozmówcę, tylko wodzisz wzrokiem po ekranie.

Nową funkcję przetestowali deweloper Mike Rundle i podcaster Will Sigmon.

Bez względu na to, czy podczas rozmowy FaceTime Sigmon patrzył prosto w kamerę czy w ekran iPhone’a, na obrazie, który widział Rundle oczy jego rozmówcy skierowane były prosto na niego. Wydaje się nawet, że nowa funkcja daje jeszcze bardziej realistyczny efekt patrzenia się prosto w rozmówcę – ma to sens, bo przecież kiedy patrzymy w ekran, najczęściej rzeczywiście patrzymy na osobę, z którą rozmawiamy.

Działanie nowej funkcji widać widać jeszcze bardziej wyraźnie, gdy porównamy obraz z kamery bez jej użycia (w tym wypadku w aplikacji Aparat), gdy zamiast w kamerę patrzymy w wyświetlacz smartfona.

Z oficjalnej dokumentacji iOS 13 beta 3 wynika, że funkcja FaceTime Attention Correction działa jedynie na iPhonie XS i XS Max. Prawdopodobnie będzie działała również w iPadaOS na najnowszych iPadach Pro.

Nową funkcję można uruchomić w ustawieniach FaceTime.

PROMOCJA: Słuchawki wokółuszne Denon AH-GC30 z ANC tańsze o 400 zł!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: