Ming-Chi Kuo potwierdza: iPhone SE 2 pojawi się na rynku na początku 2020

Tomek Czech   3 października 2019

Miesiąc temu napisało o tym Nikkei, potem potwierdził Bloomberg, a teraz potwierdza to również analityk Ming-Chi Kuo: Apple wprowadzi na rynek tańszego iPhone’a („iPhone’a SE 2”) w pierwszym kwartale 2020 r. (czyli najprawdopodobniej w marcu, kiedy zazwyczaj prezentuje nowe sprzęty).

berrolia

iPhone SE 2/tańszy iPhone (2020)

Według Kuo, nowy, tańszy iPhone (którego analityk nazywa „iPhone SE2”) będzie przypominał iPhone’a 8 – zarówno pod względem wyglądu i rozmiarów, jak i wewnętrznych komponentów.

Będzie jednak wyposażony w najnowszy procesor A13 Bionic, który trafił do iPhone’ów 11/Pro oraz 3 GB RAM (zarówno iPhone SE, jak i iPhone 8 mają 2 GB RAM, tegoroczne flagowce posiadają natomiast 4 GB RAM).

Zdaniem Ming-Chi Kuo, iPhone SE 2 będzie atrakcyjnym modelem zwłaszcza dla tych, którzy będą się przesiadali z iPhone’a 6 i iPhone’a 6 Plus. Analityk szacuje, że takich osób może być nawet 100 milinów. Dlatego nowy, tańszy model może zostać głównym motorem napędzającym sprzedaż w 2020 r.

Kuo sugeruje, że SE 2 nie będzie posiadał Face ID i będzie wyposażony w jedną kamerę.

Potwierdzałoby to informacje podawane przez Bloomberga, że tańszy iPhone “będzie wyglądał podobnie do iPhone’a 8”. Będzie miał ekran 4,7″ oraz przycisk Home z Touch ID. Nie będzie to więc konstrukcja bezramkowa, tylko obudowa znana z iPhone’a 6/6s/7/8.

iPhone SE 2 (2020) – cena

Ani Bloomberg, ani Ming-Chi Kuo nie podają informacji na temat przewidywanej ceny nowego, tańszego iPhone’a. Natomiast według Economic Deaily News, ceny będą się zaczynały od 649 dolarów. Telefon miałby więc powalczyć o udziały w rynku smartfonów tańszych niż te z segmentu ultra-premium ($800+), czyli tego, w którym mieszczą się flagowce z Cupertino.

Obecnie Apple sprzedaje iPhone’a 8 za 449 dol. (2349 zł) w podstawowej wersji 64 GB. iPhone SE kosztował w dniu premiery 399 dol. (2149 zł), później jego cena została obniżona do 349 dol. (w Polsce – do 1729 zł).

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: