iPhone SE 2 z płytą główną podobną do tej z iPhone’a 11, analityk przewiduje wysoką sprzedaż – raport

Tomek Czech   6 listopada 2019

W swoim najnowszym raporcie analityk Ming-Chi Kuo potwierdza informacje, że iPhone SE 2 będzie posiadał najnowsze komponenty stosowane obecnie w iPhone’ach – ma być wyposażony między innymi w płytę główną podobną do tej, którą znajdziemy w iPhonie 11.

berrolia

iPhone SE 2 (2020)

Według informacji zdobytych przez Kuo, płyta główna iPhone’a SE 2 będzie stworzona w technologii substrate-like PCB/stacked SLP. Jest ona mniejsza i składa się z większej ilości warstw niż standardowa płyta główna. Po raz pierwszy została wykorzystana w iPhonie X.

Ta zastosowana w iPhonie SE 2 ma być nieco tańszym odpowiednikiem płyty, w którą wyposażony jest iPhone 11.

Niedawno analityk podwał, że nowy budżetowiec z Cupertino będzie wyposażony w procesor A13 Bionic i 3 GB RAM.

iPhone SE 2 – konstrukcja

Apple ma zastosować tę samą strategię, co w przypadku pierwszego modelu swojego budżetowca – obudowa ze starszego modelu, a we wnętrzu najnowsze komponenty.

iPhone SE 2 ma wyglądać podobnie do iPhone’a 8. Będzie miał ekran 4,7″ oraz przycisk Home z Touch ID. Nie będzie to więc konstrukcja bezramkowa, tylko obudowa znana z iPhone’a 6/6s/7/8.

Ma być dostępny w wersjach 64 GB i 128 GB, w kolorze srebrnym, czerwonym i gwiezdnej szarości.

Według Ming-Chi Kuo, SE 2 będzie wyposażony w antenę nowego typu – LCP (liquid crystal polymer), która ma zapewnić szybsza transmisję danych.

iPhone SE 2 – cena

Przed miesiącem Ming-Chi Kuo pisał w swoim raporcie, że nowy model taniego iPhone’a będzie kosztował dokładnie tyle samo, co SE pierwszej generacji, czyli 399 dol.

Wtedy w Polsce przełożyło się to na 2149 zł. Później cena iPhone’a SE została obniżona do 349 dol. – w Polsce do 1729 zł.

Analityk przewiduje dobrą sprzedaż iPhone’a SE 2 – zakłada, że w 2020 r. Apple zdoła sprzedać 20-30 mln sztuk, czyli mniej więcej tyle samo, ile sprzedało poprzedni model SE w pierwszym roku dostępności.

iPhone SE 2 – premiera

Dwa tygodnie temu Ming-Chi Kuo podawał, że premiera iPhone’a SE 2 odbędzie pod koniec pierwszego kwartału przyszłego roku. “Koniec pierwszego kwartału” musi oznaczać marzec, najprawdopodobniej jego drugą połowę. Zgadzałoby się to z tradycyjnym harmonogramem firmy z Cupertino, która często organizuje konferencje produktowe pod koniec marca.

iPhone SE pierwszej generacji zadebiutował 21 marca (2016 r.), a w sprzedaży dostępny był od 31 marca.

MacBooki Pro i Air w zaawansowanych konfiguracjach dostępne od ręki w Lantre

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: