iPhone’y 12 Pro i 12 Pro Max będą mieć dużo więcej RAM – raport

Łukasz Bernaczyk   25 listopada 2019

Analityk Barclays, Blayne Curtis, jak co roku wybrał się ze swoimi współpracownikami w podróż do Azji, by bezpośrednio u dostawców Apple zasięgnąć języka na temat przyszłorocznych iPhone’ów i udało mu się pozyskać kilka ciekawych informacji.

berrolia

iPhone 12 (Pro) według raportu Barclays

W raporcie z tej wizyty analityk Barclays pisze o tym, co udało mu się dowiedzieć na temat smartfonów z Cupertino, które zobaczymy jesienią 2020 r.

iPhone’y 12 Pro i 12 Pro Max mają być wyposażone w 6 GB pamięci RAM, co oznacza duży wzrost w porównaniu z tegorocznymi modelami 11 Pro i 11 Pro Max, które mają 4 GB RAM.

Ponadto oba przyszłoroczne modele Pro mają posiadać tylną kamerę 3D (potwierdza to wcześniejsze doniesienia z innych źródeł) oraz wspierać technologię mmWave (fale bardzo wysokiej częstotliwości), która zapewni najwyższe możliwe osiągi łączności 5G.

Najtańszy z linii – iPhone 12 ma posiadać 4 GB RAM, czyli tyle samo, ile iPhone 11. Będzie również dysponował modemem 5G, nie wiadomo tylko, czy wspomaganym wspomnianą wcześniej technologią mmWave.

iPhone SE 2

Źródła raportu Blayne’a Curtisa podają również, że produkcja tak zwanego „iPhone’a SE 2” rozpocznie się w lutym przyszłego roku, a jego premiera odbędzie się miesiąc później- w marcu (potwierdza to wcześniejsze doniesienia Ming-Chi Kuo oraz innych informatorów).

Nowy budżetowy iPhone ma wyglądać podobnie do iPhone’a 8. Będzie miał ekran 4,7″ oraz przycisk Home z Touch ID. Nie będzie to więc konstrukcja bezramkowa, tylko obudowa znana z iPhone’a 6/6s/7/8. W środku ma znaleźć się procesor A13 Bionic i 3 GB RAM.

Biorąc pod uwagę powyższe doniesienia oraz wcześniejsze informacje z innych źródeł, zapowiada nam się bardzo ciekawy rocznik „iPhone’ów 2020”.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: