Za przejazd autostradą możemy płacić też przez SkyCash – wyrosła konkurencja dla Autopay

Łukasz Bernaczyk   7 stycznia 2020

W ubiegłym roku firma Blue Media wprowadziła poprzez aplikację Autopay możliwość automatycznych opłat za wybrane odcinki polskich autostrad. Wygląda na to, że wyrosła konkurencja dla tej usługi – SkyCash wprowadziło właśnie możliwość płacenia za przejazd fragmentem autostardy A1 w swojej apce.

berrolia

Aplikacje mobilne i automatyczny system poboru opłat za przejazd autostradą

Za przejazd wybranymi odcinkami autostrad A1 i A4 możemy zapłacić przez aplikację na smartfona przy użyciu automatycznego systemu poboru opłat. Dotychczas jedyną opcją było pobranie aplikacji Autopay, zarejestrowanie w niej swojego samochodu oraz karty płatniczej.

W momencie dojeżdżania do autostradowych bramek system rozpoznaje tablice rejestracyjne, otwiera bramki oraz ściąga właściwą kwotę z karty klienta.

Jeszcze do niedawna jedynym dostawcą takiego rozwiązania w Polsce była firma Blue Media ze swoją aplikacją Autopay. Ten monopol przeszedł właśnie do historii – bliźniaczo podobną usługę uruchomiło właśnie SkyCash.

Moduł Autostrady w aplikacji SkyCash

W aplikacji SkyCash pojawił się moduł “Autostrady”.

Tak samo jak w Autopay, aby korzystać z automatycznego systemu poboru opłat za płatny odcinek autostrady A1 (Rusocin – Toruń) należy dodać samochód poprzez podanie numeru rejestracyjnego, marki oraz modelu.

Następnie użytkownik musi wskazać kartę płatniczą, z której będą pobierane środki za przejazd autostradą i gotowe.

Jak wspomniałem, obecnie Skycash obsługuje tylko płatne odcinki autostrady A1, jednak niewykluczone, że już wkrótce usługa zawita także na autostradę A4 (podobnie, jak było w przypadku Autopay).

Darmową aplikację SkyCash w wersji na iOS możecie pobrać stąd.

Mac od ręki i w super cenie!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: