iOS 14: Apple testuje dwie nowe funkcje iMessage

Łukasz Bernaczyk   19 marca 2020

Zgodnie z doniesieniami redaktorów MacRumors, Apple jest w trakcie prac nad kilkoma nowymi funkcjami iMessage, które już trafiły do wewnętrznych testów wśród pracowników firmy. Ponadto, aplikacja Wiadomości jest już wewnętrznie dostępna w wersji zgodnej z Catalyst, co pozwala uruchomić ją z pełną funkcjonalnością na Macu.

berrolia

Nowe funkcjonalności w iMessage

Według informatorów MacRumors, nowe funkcje w aplikacji Wiadomości najprawdopodobniej zostaną wprowadzone już do pierwszej publicznej wersji iOS 14 lub do jednej z późniejszych aktualizacji tego systemu.

Trzeba też mieć na uwadze, że testowane nowości iMessage nie trafią do wersji „produkcyjnej” iOS 14, jeśli nie przejdą pozytywnie testów wewnętrznych.

Dwie nowe funkcje. o których mowa to:

  • Tagowanie adresata w czatach grupowych

Użytkownikom komunikatorów, takich jak Messenger, Whatsapp, Discord czy Slack funkcji tej nie trzeba zbytnio przedstawiać, gdyż wspomniane aplikacje już nią dysponują.

Jest ona szczególnie przydatna w wieloosobowych czatach, gdzie publikowana jest duża liczba wiadomości od różnych nadawców. W takim wypadku, piszący wiadomość do konkretnego użytkownika będzie miał możliwość oznaczenia adresata wpisując w treści wiadomości znak „@”, a następnie nick/pseudonim/nazwę oznaczonej osoby.

Tym samym odbiorca nie będzie musiał czytać całej korespondencji, żeby sprawdzić, czy przypadkiem któraś wiadomość nie jest kierowana wyłącznie do niego. O otrzymaniu nowej wiadomości, w której został oznaczony, dowie się z powiadomień danej aplikacji.

  • Wycofywanie/usuwanie wysłanych wiadomości

Druga funkcjonalność również jest znana użytkownikom innych komunikatorów. Daje ona możliwość usunięcia wysłanej już wiadomości. Obecnie możemy co prawda skasować wysłaną wiadomość, ale zostanie ona usunięta jedynie w widoku konwersacji na naszym urządzeniu, pozostanie natomiast u adresata.

Podobnie jak w Messenger czy Whatsapp, tak i w iMessage po usunięciu danej wiadomości pozostanie ślad w postaci napisu małą czcionką informującego, że dane użytkownik usunął wiadomość.

Catalyst iMessage dla macOS

Już w ubiegłym roku deweloper Steve Troughton-Smith informował o tym, że Apple pracuje nad pełną wersją iMessage dla systemu macOS, która powstanie dzięki projektowi Catalyst, pozwalającemu na uruchamianie aplikacji pisanych na iOS/iPadOS na komputerach Mac.

Tym samym nowe funkcjonalności w aplikacji Wiadomości mogłyby również zagościć na Makach, wraz z premierą iOS 14 i macOS 10.16.

Prezentacja wszystkich nowych systemów operacyjnych Apple – iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7, macOS 10.16 i tvOS 14 odbędzie się w czerwcu na WWDC 2020, które po raz pierwszy będzie wydarzeniem całkowicie online.

BLACK FRIDAY na Amazon.pl – lista najlepszych promocji!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: