Tak może wyglądać iPhone 12 ze skanerem LiDAR

Tomek Czech   23 marca 2020

Od dawna słyszymy, że iPhone 12, prawdopodobnie tylko w wersji Pro, będzie wyposażony w tylną kamerę 3D z technologią ToF – Time of Flight. Pierwszym urządzeniem Apple z taką kamerą został jednak nowy iPad Pro (2020), zaprezentowany w ubiegłą środę. Dlatego wiemy już, jak najprawdopodobniej będzie wyglądała kamera w iPhonie 12 (Pro). Odpowiednie wizualizacje przygotowali Aziz Ghaus wraz z Benem Geskinem oraz redaktorzy strony svetapple.sk.

berrolia

iPhone 12 Pro (2020) ze skanerem LiDAR

Skaner LiDAR (ang. Light Detection and Ranging) działa na podobnej zasadzie jak radar, ale wykorzystujące światło lasera zamiast mikrofal. Pozwala dokładnie ustalić odległość między urządzeniem a znajdującymi się przed nim obiektami, mierząc czas, w jakim wiązka lasera dociera do obiektu i wraca (technologia time-of-flight). Pozwala też na tworzenie precyzyjnych modeli 3D obiektów, które znajdują się do 5 metrów przed kamerą.

LiDAR z pewnością umożliwi wykonywanie lepszych fotografii z nowymi efektami, ale przede wszystkim znajdzie zastosowanie w aplikacjach wykorzystujących rozszerzoną rzeczywistość (AR).

Nowe iPady Pro zostały wyposażone w 6 GB RAM prawdopodobnie m.in. dlatego, żeby umożliwić płynne przetwarzanie danych pozyskanych przez LiDAR czy renderowanie modeli 3D. Dlatego należy się spodziewać, że iPhone’y 12 Pro i Pro Max również będą posiadały 6 GB RAM, czyli o dwa GB więcej, niż iPhone 11 Pro i 11 Pro Max.

iPhone 12 Pro według @smazizg i @BenGeskin

iPhone 12 Pro według svetapple.sk

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: