Trzy nowe funkcjonalności HomeKit odnalezione w kodzie iOS 14

Łukasz Bernaczyk   23 marca 2020

Wśród nowości odnalezionych w kodzie iOS 14 przez redaktorów portalu 9to5Mac nie zabrakło również nowinek dotyczących HomeKit. Inteligentna zmiana natężenia i barwy światła, rozpoznawanie twarzy przez kamery oraz HomePod jako domyślne głośniki dla Apple TV – to największe nowości HomeKit odnalezione w nowym mobilnym systemie operacyjnym z Cupertino.

berrolia

Night Shift dla żarówek zgodnych z HomeKit

Pierwszą nowością, która trafi do Apple HomeKit będzie „inteligentne” sterowanie natężeniem światła i jego barwą. Funkcjonalność ma działać bardzo podobnie jak Night Shift w iPhonie, czyli żarówki zgodne z HomeKit będą mogły automatycznie stopniowo zmieniać temperaturę barwową światła i jego natężenie w zależności od ilości światła naturalnego o danej porze dnia.

Obecnie użytkownicy HomeKit mogą uruchomić automatyzacje bazującą na porze dnia, która o określonych godzinach zmienia te parametry. Chodzi jednak o to, by działo się to automatycznie, a nie było uzyskiwane za pomocą mniej lub bardziej skomplikowanych automatyzacji.

Niektóre żarówki, np. LIFX, mają już taką funkcję, ale do jej działania wymagana jest aplikacja producenta – nie jest to natywne wsparcie przez HomeKit.

Rozpoznawanie twarzy w kamerach zgodnych z HomeKit

Wraz z iOS 13 Apple wprowadziło funkcjonalność o nazwie HomeKit Secure Video z zaawansowanymi funkcjami bezpieczeństwa dotyczącymi używania kamer w systemie inteligentnego domu od Apple.

Niebawem funkcjonalność ta zostanie jeszcze bardziej rozbudowana. Dołożona ma bowiem zostać funkcja rozpoznawania twarzy konkretnych osób. Być może będzie to dawało możliwość ustawienia automatyzacji uruchamianych po rozpoznaniu przez kamerę konkretnej osoby.

Głośniki AirPlay 2 (w tym HomePod) jako głośniki domyślne dla Apple TV

Kod źródłowy iOS 14 zdradza też, że już niebawem posiadacze głośnika HomePod czy innych głośników wspierających Apple TV będą mogli permanentnie ustawić je jako głośniki domyślne, przez który odtwarzany jest dźwięk z Apple TV.

Obecnie istnieje już taka możliwość, z tą różnicą, że HomePoda/głośniki AirPlay 2 jako odtwarzacz dźwięku dla Apple TV trzeba ustawiać przy każdym włączeniu przystawki TV od Apple.

Inne nowości odnalezione w kodzie iOS 14:

Wymieniłem baterię w iPhonie nie wychodząc z domu - skorzystaj z darmowej usługi „door-to-door”!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką, niejednokrotnie z sukcesami.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: