Apple Watch Series 6 z dłuższą pracą baterii, pomiarem saturacji tlenowej, monitorowaniem snu oraz zdrowia psychicznego – raport

Łukasz Bernaczyk   4 maja 2020

W sieci pojawił się kolejny przeciek informacji na temat nowości, jakie znajdziemy w Apple Watch Series 6, którego premiera ma odbyć się jesienią. O części z nich, jak pomiar saturacji tlenowej, monitorowanie snu czy zdrowia psychicznego już słyszeliśmy. Teraz do tych nowości dochodzi również dłuższy czas pracy na baterii, czyli coś, na co czeka wielu użytkowników smartwatcha z Cupertino.

berrolia

Apple Watch Series 6 (2020)

Informacje o nowościach w nowym Apple Watchu przekazał na Twitterze Nikias Molina. Nie ma on na koncie sprawdzonych przecieków na temat nowych produktów Apple, ale podawane przez niego informacje na temat AWS6 potwierdził wiarygodny leaker Jon Prosser.

Na liści nowości w Apple Watch Series 6 znalazły się:

  • monitorowanie snu;
  • dłuższa praca na jednym ładowaniu baterii;
  • pomiar saturacji tlenowej krwi;
  • chip S6;
  • monitorowanie zdrowia psychicznego.

O większości z tych rewelacji już słyszeliśmy. Funkcja pomiaru poziomu saturacji tlenowej oraz dokładniejsze EKG opisywaliśmy tutaj. Natomiast o monitorowaniu symptomów świadczących o problemach ze zdrowiem psychicznym więcej znajdziecie w tym artykule.

Funkcjonalność monitorowania snu to również długo wyczekiwana nowość, o której słyszymy już od jakiegoś czasu, a potwierdził je wysyp informacji odnalezionych w kodzie pierwszych wersji iOS 14.

Pojemniejsza bateria i lepsze zarządzanie energią

Chyba najważniejszą nowością w całym tym zestawieniu jest jednak spodziewany znacznie dłuższy czas pracy zegarka na jednym ładowaniu baterii. Jest to o tyle ważne, że w momencie udostępnienia funkcjonalności pomiaru jakości snu, użytkownik nie będzie mógł ładować zegarka w nocy, jak robi to zdecydowana większość z nas.

Oprócz możliwości zwiększenia pojemności baterii Apple Watch’a, z dużą dozą pewności można przypuszczać, że Apple zaprezentuje nam bardziej zoptymalizowany proces zarządzania energią, zarówno przez chip S6, jak i przez watchOS 7. Podczas snu użytkownika, który chce monitorować jakość spania, można by wyłączyć większość funkcjonalności zegarka niepotrzebnych w nocy.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: