Raport: najpierw premiera iPhone’a 12 i 12 Pro, potem modeli mini i Max; nowe flagowce z dłuższym czasem pracy na baterii

Tomek Czech   8 października 2020

Premiera iPhone’a 12 spodziewana jest w podczas konferencji Apple w przyszłym tygodniu. Firma z Cupertino powinna zaprezentować wszystkie cztery nowe modele nowego flagowca, ale od dawna słyszymy, że do sprzedaży trafią one w dwóch turach – najpierw dwa tańsze modele, potem wersje Pro. Okazuje się jednak, że może być inaczej.

berrolia

iPhone 12/mini/Pro/Max – kiedy premiera?

Według najnowszego raportu analityków z Morgan Stanley, którzy powołują się na źródła w azjatyckim łańcuchu dostaw Apple, produkcja dwóch modeli – 5,4-calowego iPhone 12 mini oraz 6,7-calowego iPhone’a 12 Pro Max jest opóźniona o około dwa tygodnie w stosunku do dwóch pozostałych modeli – iPhone’a 12 i iPhone’a 12 Pro. Oznacza to, że te dwa iPhone’y z ekranem 6,1″ pojawią się w sprzedaży wcześniej.

Co prawda pojawiały się już informacje o takim właśnie scenariuszu, ale – głównie za sprawą informacji udostępnianych przez wiarygodnego leakera Jona Prossera – bardziej prawdopodobne wydawało się to, że najpierw na półki sklepowe trafią dwa tańsze modele (12 i 12 mini), a potem dwie wersje Pro (12 Pro i 12 Pro Max). Oczywiście taka wersja wydarzeń też jest wciąż możliwa.

Jeśli chodzi o datę dostępności nowych flagowców z Cupertino, wiele razy słyszeliśmy, że przedsprzedaż pierwszych modeli ma się rozpocząć 16 października, a do sprzedaży i rąk pierwszych użytkowników mają trafić tydzień później – 23 października. Dwa kolejne modele miałyby być dostępne w listopadzie.

Już we wtorek okaże się, które dokładnie modele zobaczymy wcześniej, a które nieco później.

Analitycy Morgan Stanley podali też kilka innych informacji na temat nowych iPhone’ów:

  • mają charakteryzować się dłuższym czasem pracy na baterii;
  • mają posiadać co najmniej 4 GB RAM (więcej w modelach Pro, ale analitycy nie podali dokładnej liczby);
  • podstawowe wersje niektórych modeli mają posiadać dysk o większej pojemności niż dotychczas (z wcześniejszych przecieków wynika, że będzie to 128 GB w przypadku iPhone’a 12 Pro i Pro Max);
  • dwa modele Pro będą wyposażone w skaner LiDAR.

Wtorkowa konferencja Apple startuje o godzinie 19:00 polskiego czasu. Na ThinkApple będziemy oczywiście na bieżąco relacjonować wszystkie wydarzenia. Podłącz się do nas na Facebooku lub Twitterze, żeby niczego nie przegapić.

Zobacz też: Co zdradza zaproszenie na konferencję Apple “Hi, Speed”?

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: