Konferencja Apple “Hi, Speed” – wszystko, czego się spodziewamy

Tomek Czech   12 października 2020

Już dzisiaj odbędzie się druga tej jesieni konferencja Apple – ta najważniejsza w tym roku, bo z prezentacją iPhone’a 12. Trudno powiedzieć, czy oprócz nowych smartfonów Tim i spółka pokażą nam również inne nowe produkty. Ale jest spore prawdopodobieństwo, że tak się stanie.

Zobaczcie, czego się spodziewamy.

berrolia

Konferencja Apple “Hi, Speed” (październik 2020): czego się spodziewać?

Z dużym prawdopodobieństwem zobaczymy:

  • iPhone 12: głównym celem konferencji ma być prezentacja czterech modeli iPhone’a 12 – dwóch tańszych wersji (z ekranami 5,4″ i 6,1″) oraz dwóch wersji Pro (6,1″ i 6,7″). Wszystkie cztery modele będą posiadały nowy dizajn inspirowany iPhonem 4/iPadem Pro, z płaskimi ramkami bocznymi o ostrych krawędziach, będą wyposażone w ekran OLED, modem 5G i najnowszy procesor A14 Bionic. Tańsze wersje będą miały podwójną tylną kamerę, a wersje Pro – potrójną z większym niż obecnie zoomem optycznym i skanerem LiDAR. Zostaje notch (ma być nieco mniejszy w modelu 5,4″) i port Lightning. Nie będzie odświeżania ekranu 120 Hz. Zobaczymy nowy kolor – ciemnoniebieski (Navy Blue). Ceny mogą zaczynać się już od około 3400-3500 zł za iPhone’a 12 mini, modele Pro – jak obecnie – będą się wiązały z wydatkiem ponad 5 tys. zł.
  • Data rozpoczęcia sprzedaży iPada Air 4: prezentując iPada Air 4. generacji we wrześniu Apple podało, że będzie on dostępny “w październiku”. Ostatnie przecieki wskazują na to, że dokładna data jego sklepowej premiery zostanie ogłoszona na wtorkowej konferencji.

Być może zobaczymy:

  • HomePod mini: od dawna wiemy, że Apple pracuje nad mniejszą wersją HomePoda. Ma się pojawić na rynku jeszcze przed końcem tego roku i jest dość prawdopodobne, że zostanie zaprezentowany na dzisiejszej konferencji. HomePod mini ma mieć jedynie 3,3 cala (8,4 cm) wysokości, czyli dwa razy mniej od swojego większego brata (6,8 cala – 17,2 cm). Ma być wyposażony w chip Apple S5, czyli ten sam, na którym działają Apple Watch Series 5 i SE. Ma być sprzedawany za 99 dolarów, czyli około 450 zł.
  • Ładowarki bezprzewodowe od Apple: z wielu doniesień wynika, że w Cupertino powrócono do pomysłu stworzenia własnej ładowarki bezprzewodowej, choć najprawdopodobniej nie o takich możliwościach, jakie miała mieć AirPower. Najnowszy przeciek wskazuje, że Apple może wprowadzić na rynek nawet dwie ładowarki – pojedynczą “MagSafe Charger” oraz podwójną – “MagSafe Duo Charger”. Jedna z nich lub obydwie będą wspierały ładowanie indukcyjne z mocą 15 W. Pojawiła się też informacja, że Apple może wprowadzić do sprzedaży etui do iPhone’a wyposażone w złącze magnetyczne “MagSafe”. Nie jest wykluczone, że te produkty zobaczymy na dzisiejszej konferencji.

Raczej nie zobaczymy:

  • AirPods Studio: według wiarygodnego leakera – Jona Prossera, na najbliższej konferencji Apple nie pokaże światu swoich pierwszych wokółusznych słuchawek bezprzewodowych. Wydaje się dość prawdopodobne, że firma z Cupertino zaprezentuje je na następnym evencie, który ma się odbyć w listopadzie. Z drugiej strony, dość dziwne wydaje się rozdzielenie dwóch nowych produktów “muzycznych” – głośnika i słuchawek, na dwie konferencje.

Z dużym prawdopodobieństwem nie zobaczymy:

  • AirTags: z ostatnich przecieków wynika, że premiera długo oczekiwanego lokalizatora Bluetooth od Apple została przełożona na marzec przyszłego roku.
  • Nowy model Apple TV: w Cupertino od dawna pracują nad nową wersją Apple TV, ale żaden z ostatnich przeciewków nie wskazywał, że zaprezentuje ją na jutrzejszej konferencji. Według Marka Gurmana z Bloomebrga, Apple może wprowadzić na rynek ten produkt nawet dopiero na początku przyszłego roku.
  • MacBook z Apple Silicon: w swoim najnowszym raporcie Mark Gurman z Bloomberga podaje, że pierwszy komputer Apple z własnym procesorem opartym na architekturze ARM zostanie zaprezentowany na trzeciej tej jesieni konferencji, która odbędzie się w listopadzie.

Dzisiejsza konferencja Apple startuje o 19:00 polskiego czasu. Na ThinkApple będziemy oczywiście na bieżąco relacjonować wszystkie wydarzenia. Podłącz się do nas na Facebooku lub Twitterze, żeby niczego nie przegapić.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: