iPhone 12, 12 Pro i 12 Pro Max – czas pracy na baterii w porównaniu z modelami z serii “11”

Tomek Czech   13 października 2020

Przed premierą iPhone’a 12 było wiele spekulacji dotyczących czasu pracy na baterii nowych flagowców. Najpierw słyszeliśmy, że będzie krótszy w porównaniu z iPhone’ami z serii “11”, potem pojawiły się informację, że w przypadku modeli Pro może być nawet godzinę dłuższy niż w przypadku poprzedników. Okazuje się, że jest mniej więcej taki sam, jak w ubiegłorocznych modelach.

iPhone 12 – czas pracy na baterii

W porównaniu wszystkich modeli iPhone’a na oficjalnej stronie Apple, firma podaje czas pracy na baterii przy odtwarzaniu dźwięku oraz odtwarzaniu wideo – z dysku lub strumieniowo. Na tej podstawie możemy porównać deklarowany przez Apple czas pracy na jednym ładowaniu najnowszych modeli z ich poprzednikami.

iPhone 11 vs. iPhone 12

Obydwa modele mają mniej więcej ten sam czas pracy na baterii. Minimalnie dłużej może działać iPhone 12, który według oficjalnych danych jest w stanie streamować wideo o godzinę dłużej niż iPhone 11.

Warto zauważyć, że iPhone 12 jest znacznie mniejszy od iPhone’a 11: o 15% mniejsza bryła obudowy, 11% cieńszy, 16% lżejszy.

iPhone 11 Pro vs. iPhone 12 Pro

Tutaj sytuacja wygląda podobnie, z tym że jest lekko na korzyść ubiegłorocznego modelu. Apple podaje, że iPhone 11 Pro będzie odtwarzał wideo (z dysku) o godzinę dłużej niż iPhone 12 Pro. Pozostałe parametry są takie same.

Wynik iPhone’a 12 Pro jest dość dobry biorąc pod uwagę, że telefon ma większy ekran niż jego poprzednik (6,1″ vs. 5,8″).

iPhone 11 Pro Max vs. iPhone 12 Pro Max

W przypadku modeli Max Apple podaje dokładnie ten sam czas pracy na baterii, zarówno przy odtwarzaniu dźwięku, jak i wideo.

Podobnie jak w przypadku mniejszego brata – to dobry wynik iPhone’a 12 Pro Max, który ma większy ekran od modelu 11 Pro Max (6,7″ vs. 6,5″).

Oczywiście musimy pamiętać też, że wszystkie tegoroczne modele posiadają wsparcie dla 5G, w związku z czym są wyposażone w energochłonne antenę i modem superszybkiej transmisji danych piątej generacji. Z tej perspektywy czas pracy na baterii porównywalny z ubiegłorocznymi modelami – przy obudowie tej samej wielkości lub nawet mniejszej –  wydaje się dość imponujący.

Dla porządku, podajmy jeszcze czas pracy iPhone’a 12 mini na jednym ładowaniu:

Z miłości do Apple

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: