Apple wprowadza na rynek magnetyczną ładowarkę “MagSafe” i zapowiada podwójną “MagSafe Duo Charger”

Tomek Czech   14 października 2020

Jednym z nowych akcesoriów wprowadzonych przez Apple na rynek wraz z nowymi iPhone’ami jest magnetyczna ładowarka bezprzewodowa MagSafe. Jest przeznaczona głównie dla iPhone’ów z serii “12” wyposażonych w specjalny system magnetyczny, ale jest kompatybilna również z inni produktami z Cupertino wspierającymi ładowanie indukcyjne Qi.

Apple zapowiedziało też wprowadzenie do sprzedaży podwójnej ładowarki “MagSafe Duo Charger” dla iPhone’a i Apple Watcha.

Ładowarka Apple MagSafe

Wszystkie modele iPhone’a 12 posiadają wbudowany układ magnesów “MagSafe”. Magnesy rozmieszczone są wokół cewki ładowania indukcyjnego.

System MagSafe pozwala na doczepienie do tylnej obudowy telefonu magnetycznych akcesoriów, w tym magnetycznych ładowarek bezprzewodowych, jak MagSafe Charger. Specjalny magnes pozycjonujący dba o to, żeby ładowarka została doczepiona w odpowiednim, centralnym miejscu.

Apple nie podaje na razie dokładnej specyfikacji nowej ładowarki, ale jest bardzo prawdopodobne, że za jej pomocą będziemy mogli ładować iPhone’a 12 z mocą 15 W, czyli dwa razy większą niż dotychczas (maksymalna dopuszczalna przez Apple moc zwykłego ładowania indukcyjnego Qi to 7,5 W). Wszystkie modele iPhone’a 12 wspierają ładowanie MagSafe z mocą do 15 W.

Opis ładowarki na stronie Apple jest bardzo krótki:

Ładowarka MagSafe umożliwia cudownie proste bezprzewodowe ładowanie. Dzięki idealnie dopasowanym magnesom mocno przywiera do iPhone’a 12 i iPhone’a 12 Pro i przyspiesza bezprzewodowe uzupełnianie energii.

Co ciekawe, ładowarka MagSafe jest też kompatybilna ze wszystkimi poprzednimi iPhone’ami wspierajacymi ładowanie bezprzewodowe (iPhone 8 i nowsze) oraz AirPodsami ze wsparciem dla tegiego ładowania (AirPods 2. gen. i AirPods Pro). Oczywiście wtedy nie będziemy mieli do czynienia z ładowaniem magnetycznym i nie będzie się ono odbywało z maksymalną mocą 15 W.

Ładowarka MagSafe kosztuje 199 zł. Będzie ją można zamawiać od piątku, 16 października. Do sprzedaży trafi tydzień później – 23 października.

MagSafe Duo Charger

Podczas konferencji Apple pokazało też podwójną, składaną ładowarkę magnetyczną “MagSafe Duo Charger”. Będzie umożliwiała jednoczesne ładowanie iPhone’a 12 i Apple Watcha.

W odróżnieniu od pojedynczej ladowarki MagSafe nie trafiła ona jeszcze do sprzedaży i na razie nie ma żadnych informacji na temat daty jej dostępności.

Z miłości do Apple

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: