Apple pracuje nad Makami z Face ID i LTE/5G – raport

Tomek Czech   25 stycznia 2021

System rozpoznawania twarzy Face ID i wsparcie dla łączności komórkowej (4G/5G) mają w końcu trafić do Maców – podaje Mark Gurman w swoim najnowszym raporcie dla Bloomberga.

berrolia

Mac z Face ID i LTE/5G

Z informacji zdobytych przez Gurmana wynika, że od strony technologicznej, wsparcie obydwu technologii dla Maców zostało już opracowane. Face ID początkowo miało trafić już do nowego iMaca, którego premiera ma odbyć się w tym roku, ale ostatecznie plany zmieniły się i system rozpoznawania twarzy zadebiutuje w komputerach z Cupertino w późniejszym terminie.

Kiedy? Według dziennikarza Bloomberga, nie zanosi się na to, żeby stało się to w najbliższej przyszłości. To samo dotyczy łączności LTE/5G. Może to oznaczać, że obydwie nowe funkcje trafią do Maców dopiero w przyszłym roku.

W ostatnich dniach Mark Gurman informował o:

O tym, że Face ID może niedługo trafić do Maca informowali już w połowie ubiegłego roku redaktorzy 9to5Mac, którzy w kodzie jednej z wersji beta systemu macOS Big Sur natrafili na zapisy o wsparciu dla kamery TrueDepth, która w iPhonie obsługuje system rozpoznawania twarzy.

Mac od ręki i w super cenie!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: