Pojawia się pierwsza atrapa iPhone’a 13 z mniejszym notchem (wideo)

Łukasz Bernaczyk   6 kwietnia 2021

Japoński blog technologiczny MacOtakara opublikował film i zdjęcia pokazujące atrapę iPhone’a 13, która najprawdopodobniej została wykonana na podstawie schematów produkcyjnych. Najciekawszym elementem nowego iPhone’a, odróżniającym go od wyglądu poprzednich modeli jest mniejsze wcięcie w ekranie, popularnie zwane notchem,

berrolia

iPhone 13 z mniejszym notchem

Na początku należy wspomnieć, że wygląd mniejszego notcha w atrapie iPhone’a 13 pokrywa się z tym, co widzieliśmy na zdjęciach przednich paneli nowego flagowca, które wyciekły dwa tygodnie temu.

Wszystko wskazuje na to, że w wycięciu w ekranie iPhone’a 13 poszczególne podzespoły zmienią nieco swoją lokalizację. Głośnik zostanie przesunięty w górę i praktycznie znajdzie się w ramce ekranu. Kamera znajdująca się teraz w prawej części notcha powędruje na jego lewą stronę.

MacOtakara podaje nawet szczegółowe wymiary notcha z iPhone’a 13. Według japońskiego bloga, jego szerokość zmniejszy się z 34,83 mm do 26,80 mm, natomiast jego wysokość wzrośnie niezauważalnie, bo o 0,05 mm, z 5,30 mm do 5,35 mm.

Przypomnę, że wycięcie w ekranach iPhone’ów pozostawało niezmienione od czasu premiery iPhone’a X w 2017 r., czyli pierwszego smartfona Apple z notchem.

Według dotychczasowych przecieków, poza zmianami w rozmiarze notcha, iPhone 13 będzie miał niemal identyczną bryłę, jak jego poprzednik – iPhone 12. Nowości i zmiany w tegorocznych iPhone’ach mają dotyczyć bardziej aspektów sprzętowych niż wizualnych (poza wspomnianym notchem i nowymi kolorami).

Najistotniejszymi z nowości mają być niegasnący wyświetlacz LTPO ProMotion 120 Hz, lepsze aparaty, większa bateria oraz to, na co czeka wielu użytkowników, czyli Touch ID pod ekranem.

Premiera iPhone’a 13 jest spodziewana we wrześniu.

Wielka promocja LEGO na Amazon.pl!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: